10 Ocak 2020 15:35

Sedanur Güzel cinayeti davasında 2 sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıl hapis

Kaybolduktan 7 gün sonra cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in öldürülmesiyle ilgili davada sanıklardan 2'sine ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıl hapis cezası verildi.

Fotoğraf: Bedir Altunok/DHA

Paylaş

Kars'ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde kaybolduktan 7 gün sonra cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu sanıklardan 2'sine ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıl hapis cezası verildi. 1 kişi beraat etti.

DHA'nın haberine göre, tutuklu sanıklar hakkında açılan ve güvenlik gerekçesiyle Yozgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşması yapıldı. Tutuklu sanıklar duruşmaya Diyarbakır 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan, Sedanur'un annesi Handan ve babası Abdullah Güzel ise Kağızman Ağır Ceza Mahkemesinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile bağlandı.

FAİLLER TAHLİYE İSTEDİ

Son sözleri sorulan sanıklar suçlamaları kabul etmeyerek, beraat ve tahliyelerini talep etti. Sedanur'un annesi Handan Güzel ve babası Abdullah Güzel de sanıkların en ağır şekilde cezalandırılması istedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına davayı takip eden Avukat Neslihan Ete de sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

2 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklar Ertan Bozkurt ve Ahmet Bilen'e "nitelikli öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "cinsel istismar" suçundan 30'ar yıl, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan da 9'ar yıl hapis cezası verdi.

Diğer sanık Himmet Uç'un ise beraatı ile tahliyesine karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Paslı köyünde 16 Eylül 2018 tarihinde kaybolan Paslı Esin Çağdaş İlkokulu 3'üncü Sınıf Öğrencisi Sedanur Güzel'in, 7 gün sonra taşlarla örtülmüş halde cansız bedeni bulundu. Köyde oturan Ertan Bozkurt (37), Ahmet Bilen (34) ve Himmet Uç (47) Sedanur'u alıkoyarak istismarda bulunup öldürdükleri suçlamasıyla tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bıçakla kız yurdunda kapıları açmaya çalışan şüpheli yakalandı

SONRAKİ HABER

Elazığ depreminin ardından siyasi parti ve sendikalardan açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa