04 Ocak 2020 12:48

AKP ilçe başkanı, gönderdiği kişiye yardım yapılmayınca vakfı bastı

AKP Diyadin İlçe Başkanı Sezer Uğur Özmen’in Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gönderdiği bir kişiye yardım yapılmaması üzerine vakıf binasını bastığı iddia edildi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde AKP İlçe Başkanı Sezer Uğur Özmen’in Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) binasını basarak, çalışanlara hakaret ve tehditler savurduğu iddia edildi.

İddialara göre; AKP'li Özmen, akrabası olduğu belirtilen bir kişiyi, yardım yapılması için vakfa yönlendirdi. Vakfa giden kişiye talimatla ya da akrabalık ilişkileri üzerine yardım yapılamayacağını söyleyen yetkililer, bu kişiyi geri gönderdi. Bu duruma sinirlenen AKP'li Özmen, beraberindeki bir grupla birlikte SYDV binasını bastı. Müdür ve çalışanların olduğu bölüme giren Özmen herkese hakaretlerde bulundu.

HAKARET GÖRÜNTÜLERE YANSIDI

Özmen'in hakaret ve tehdit görüntüleri ise orada bulanan bir yurttaş tarafından cep telefonu ile kayıt altına alındı. Görüntülerde AKP'li Özmen'in çalışanın üzerine yürüdüğü ve hakaret ettiği görülüyor.

Yanındakilerden birinin görüntülendiklerini söylediği anlaşılan Özmen'in, kaydı yapan kişiyi de “sen çek çek” diyerek tehdit ettiği anlaşılıyor. Özmen'in bu tehdidi üzerine video kaydı sonlandırılıyor. (MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tarım işçilerini taşıyan minibüs kaza yaptı: 1 ölü, 24 yaralı

SONRAKİ HABER

Bakan Pakdemirli'ye "atama" tepkisi: Söz verdiğiniz atamaları niye yapmıyorsunuz?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa