02 Ocak 2020 15:45

İstanbul metrosunda trenler Cumartesi günleri de 8 araçlı olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumartesi günleri M2 Yenikapı–Hacıosman hattında 8’li trenlerle hizmet vereceklerini duyurdu. Bu uygulamayla birlikte yolcu taşıma kapasitesi yüzde 33 artacak. 

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştirak şirketlerinden Metro İstanbul, yolculardan gelen talepler doğrultusunda hafta sonları yolcu yoğunluğu analizi yaptı. 

Bu analizler sonucunda M2 Yenikapı–Hacıosman hattında Cumartesi günleri yoğunluğun arttığını ve kapasitenin arttırılması gerektiği tespit edildi. 

Her gün 2 milyondan fazla yolcu taşıyan Metro İstanbul, M2 hattında hafta içi 5 gün boyunca 8 araçlı, hafta sonu 4 araçlı trenlerle hizmet veriyor. 

Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Cumartesi günleri de 8 araçlı trenler kullanılarak yolcu yoğunluğunu azaltılacak. 

Hafta sonu 8 araçlı sefer uygulamasını 4 Ocak 2020 Cumartesi günü başlayacak. Bu uygulamayla birlikte Cumartesi günleri trenlerde 84 olan araç sayısı 112’ye, saatlik yolcu taşıma kapasitesi de çift yönde yüzde 33 artarak 34 bin 200’den 45 bin 600’e çıkacak. Gün boyunca 14 trenin tek yönde 190 sefer yapacak, seferlerde 40 tren sürücüsü görev yapacak. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yemekhane hakkını isteyen İstanbul Üniversitesi öğrencisini polis okula sokmadı

SONRAKİ HABER

Batı Şeria ve Gazze'de binlerce kişi Trump'ın işgal planına karşı sokağa çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa