01 Ocak 2020 15:03

Demirtaş’tan yeni yıl mesajı: Güzel günlere kavuşacağız

Selahattin Demirtaş'tan yeni yıl mesajı: 2020'de özgürlük barış taleplerimiz gerçekleşecek ve daha güzel günlere kavuşacağız.

Selahattin Demirtaş | Fotoğraf: HDP Basın

Paylaş

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Hakkari eski milletvekili Abdullah Zeydan’ı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Demirtaş’ın yeni yıl mesajını paylaştı. Ziyaret sonrasında twitter hesabından açıklama yapan Tanrıkulu, Demirtaş’ı herkesin yeni yılını kutladığını, moralinin yüksek olduğunu belirtti.

"TETKİKLER DEVAM EDİYOR"

Demirtaş’ın yaşadığı sağlık sorunlarına dair de bilgi paylaşan Tanrıkulu, “Tedavi, teşhisi ve tetkikler devam ediyor. O süreç henüz tamamlanmış değil. Ancak benim gözlemim sağlığın bu koşullarda iyiye gitmesi mümkün değil” dedi.

Tanrıkulu, Abdullah Zeydan’la da görüştüğünü ve Demirtaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığını kaydetti.

Tanrıkulu, Edirne Cezaevi’nin yüksek güvenlikli bir cezaevi olduğunu ve bunun insan sağlığını tehdit eden bir durum olduğunu söyledi. Cezaevi koşullarının ağır olduğunu ifade eden Tanrıkulu, Demirtaş’ın yeni yıl mesajını paylaştı.

"MÜCADELEYE DEVAM"

Tanrıkulu’nun paylaştığı Demirtaş’ın yeni yıl mesajı şöyle: “Yeni bir yıl ve demokrasi mücadelesine yeni bir heyecan. 2020'de özgürlük barış taleplerimiz gerçekleşecek ve daha güzel günlere kavuşacağız. Bunun için cesaret ve kararlılıkla mücadeleye devam. Yeni yılınız kutlu olsun. Ser sala we pîroz be.”

Tanrıkulu, açıklamasının devamında ise şunları ifade etti: “Keşke yılın ilk günü cezaevlerine gelmeseydim ancak son 3 yıldır yılın ilk günü cezaevlerini ziyaretle geçiyor. Daha özgür adaletin gerçekleşebileceği bir Türkiye için mücadele etmeye devam edeceğim. Buradan Silivri Cezaevi’ne gidiyorum, oradaki dostlarımla da görüşeceğim.” (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Köprü geçiş ücretlerine yüzde 14 zam

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de yaşam alanı savunucuları yeni yılı direnişle karşıladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...