30 Aralık 2019 17:49

Emek Partisi, yeni yılı grevdeki Trelleborg işçileriyle birlikte karşılayacak

Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü, patronun düşük zam dayatmasına karşı greve çıkan ve mücadelelerini kararlılıkla sürdüren Trelleborg işçileriyle birlikte yeni yıla girecek.

Görsel: Emek Partisi

Paylaş

Kocaeli Gebze'de bulunan Trelleborg fabrikası işçileri, toplu sözleşmede patronun düşük zam dayatması sonucu haklarını almak için başlattıkları grevin 21'inci gününde. Mücadelelerini kararlılıkla sürdüren ve 2020 yılına da direnişle girecek olan Trelleborg işçilerini yeni yıla girerken Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü de yalnız bırakmayacak.

Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü, yeni yılı Trelleborg işçileri ile birlikte karşılayacak. “Trelleborg işçilerini grevlerinin 22. gününde de yalnız bırakmıyoruz” diyen Emek Partisi, “Yeni yıla dayanışmayla, omuz omuza giriyoruz. Yeni yılda geri sayımı Trelleborg işçisiyle birlikte yapacağız. Çocuklar için özel kukla hikaye anlatımı, halaylar, sloganlarla 2020 yılına adım atacağız. Giden yılın karanlığından gelen yılın aydınlığını ışıtalım. Gelecek güzel günler hayatı her gün, yeniden ilmik ilmik ören işçi sınıfının ve mücadele eden emekçilerin olacaktır” açıklamasında bulundu.

Emek Partisi, yeni yılı grevdeki Trelleborg işçileriyle karşılamak için yarın (31 Aralık Salı) Gebze ilçe binası önünde saat 18.30’da buluşarak 19.00'da grev çadırında olacak.

(Gebze/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Doğa Koleji'nin yeni sahibi İTÜ Vakfı oldu

SONRAKİ HABER

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...