30 Aralık 2019 11:56

Milas’ta kaçak yapıların yıkımına başlandı

Muğla’nın Milas ilçesinde İmar Barışı'na aykırı olarak 'yapı kayıt belgesi' verildiği tespit edilen ve belgeleri iptal edilen kaçak yapıların yıkımına başlandı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün kaçak yapılaşmayla mücadelesi devam ederken, imar barışına aykırılıklar nedeniyle Yapı Kayıt Belgeleri iptal edilen yapılarda yıkım işlemleri sürüyor.Kazıklı mahallesinde  yapı kayıt belgesi iptal edilen binanın yıkımı Milas Belediyesine ait iş makineleri  tarafından yapıldı.

31Aralık 2017 yılı sonrası yapılmasına karşılık Yapı Kayıt Belgesi müracaatında bulunduğu anlaşılan , Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kayıt belgeleri iptal edilerek Milas Belediyesince yıkım işlemlerinin gerçekleşmesi istenilen binaların yıkımına Kazıklı mahallesinden başlandı. Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Münir Geçgil yaptığı açıklamada Milas genelinde 2000 civarında Yapı Kayıt Belgesi iptal edilen bina bulunduğunu bunların 23 tanesi için ise kesin yıkım kararı olduğunu belirtti.

Milas’ta yasal mevzuatlara aykırı, imar planları dışında, doğayı tahrip eden, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ın talimatıyla başlatılan ‘Kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği'nin ve yıkım işlemlerinin  süreceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ekoloji Birliği, "Tarihi hata: Hasankeyf ve Kanal İstanbul" açıklaması

SONRAKİ HABER

EMEP heyeti Elazığ'da incelemede bulundu: Hamaset söylemi can kaybının önüne geçemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa