27 Aralık 2019 15:35

Çerkezköy'de otizmli öğrencisine hakaret eden öğretmen serbest bırakıldı

Otizmli öğrencisine hakaret eden Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Alper Tunga Ş. çıkarıldığı mahkemece yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrolle serbest bırakıldı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Tekirdağ'ın Çerkezöy ilçesinde, Sınıf Öğretmeni Alper Tunga Ş.'nin, otizmli öğrencisine hakaret ettiği iddiası üzerine anne, çocuğunun üzerine ses kaydı cihazı yerleştirerek, öğretmeni ile oğlu arasında sınıfta geçen konuşmaları kaydetti. Ardından elde ettiği kayıtlarla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve polise şikayette bulundu. Hakkında idare soruşma başlatılan öğretmen, çıkarıldığı mahkemece yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrolle serbest bırakıldı.

DHA'nın haberine göre, Çerkezköy'deki Şehit Mustafa Başkuş İlkokulunda Sınıf Öğretmeni ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Alper Tunga Ş.'nin, otizmli öğrencisine hakaret ettiği iddiası üzerine anne, otizmli çocuğunun üzerine ses kaydı cihazı yerleştirerek, öğretmeni ile oğlu arasında sınıfta geçen konuşmaları kaydetti. Anne, elde ettiği kayıtlarla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulundu. Şikayet üzerine öğretmen, hakkında başlatılan idari soruşturma kapsamında kınama cezası verilerek, başka bir okula tayin edildi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Otizmli öğrencinin ailesi, daha sonra öğretmen hakkında ellerindeki ses kayıtları ile birlikte Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu. Savcılığa getirilen öğretmennin ikinci kez ifadesi alındı. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen öğretmen, yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrolle serbest bırakıldı.

Öğretmen Ş. ifadesinde, öğrencisinin, sınıfta diğer öğrencilere saldırgan tutumlarda bulunduğunu iddia ederek bunları önleme amaçlı sözler söylemiş olabileceğini söyledi. Öğretmen Ş., öğrencinin ailesinin üzerinde baskı kurduğunu, annesinin okula gelip, diğer öğrencileri mağdur ettiğini ileri sürdü. Öğretmen, çocuğa fiziksel şiddet uygulamadığını ileri sürdü.

MHP İLÇE BAŞKANI AYDENİZ İFTİRA ATILDIĞINI ÖNE SÜRDÜ

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Türk Eğitim-Sen, Türk Büro-Sen, Kamu-Sen yönetici ve üyeleri ise adliye önünde basın açıklaması yaptı. MHP İlçe Başkanı Aydeniz, Alper Tunga Ş.'nin arkasında olduklarını belirterek, "Bu işin arkasında siyasi, idari veya her ne şekilde bir kasıt varsa biz de bunun sonuna kadar takipçisi ve destekçisi olacağız. Çünkü hiç alakası olmayan suçlamalar var, iftiralar var" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Asgari ücretli, yapılan zamdan gıda harcamasına günde sadece 3,8 lira ayrılabilecek

SONRAKİ HABER

Van'da fıstık yetiştiren Hasan Sari: Destek alsam dört dörtlük üretim yapabilirim

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa