26 Aralık 2019 19:27

Hamile eşini 9 yerinden bıçaklayan erkek hakim karşısına çıktı

Antalya'da 7 aylık hamile eşi Zehra Ç'yi 9 yerinden bıçaklayan Murat Ç. adlı erkek hakim karşısına çıktı.

Arşiv | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya'da 7 aylık hamile eşi Zehra Ç'yi 9 yerinden bıçaklayan Murat Ç. ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme, saldırgan Murat Ç'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

DHA'da yer alan habere göre cezaevi firarisi Murat Ç, cezaevine girmeden önce eşine verdiği cep telefonunda, iddiaya göre Narkotik Şube Müdürlüğünde çalışan bir polisle eşinin fotoğraflarını gördü. Fotoğrafı eşi Zehra Ç.'ye gösteren Murat Ç, "Nefsime yenik düştüm ve seni aldattım" sözünü duyunca mutfaktan aldığı bıçakla 7 aylık hamile eşini 9 yerinden bıçakladı. Ardından 112'yi arayan Murat Ç. eşini bıçakladığını söyledi. Eve gelen polis ekiplerine teslim olan Murat Ç. gözaltına alındı. Ağır yaralı Zehra Ç. ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alındı. Murat Ç. tutuklanırken eşi Zehra Ç. ise tedavisinin ardından hamilelik süreci zarar görmeden taburcu edildi.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanık Murat Ç, Zehra Ç. ve tarafların avukatları katıldı.

Zehra Ç, sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, “Ben 'Nefsime yenik düştüm, aldattım' demedim. Zeynel polis memurudur. Kocam, yani sanık ona zaman zaman muhbirlik yapar. Zeynel ile beni tanıştıran da odur. Ben Zeynel ile fotoğraf çektirdim, doğrudur. Ama Zeynel ile aramda duygusal birliktelik yoktur. Beni Zeynel'le görüşmem için eşim gönderdi" diye konuştu. Zehra Ç.'nin avukatı ise müvekkilinin 9 yerinden bıçaklandığına dikkati çekerek, sanığın 'kasten insan öldürmeye teşebbüs' suçundan yargılanmasını talep etti.

Sanık avukatı ise müştekinin 9 değil 8 yerinden bıçaklandığını, bunların 5'inin ellerinde olduğunu belirterek, alınan raporda bıçak darbelerinin organa denk gelmediğini, sadece 1.5 cm'lik bir kesik meydana geldiğini, bunun da müvekkilinin öldürme amacının olmadığına yorumlanması gerektiğini söyledi.

Sanığın tutukluluğun devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri, direniş çadırını kaldırdı

SONRAKİ HABER

Kurul Kalesindeki taş ocakları ‘üretimi durdurma’ kararına rağmen çalışıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa