26 Aralık 2019 11:49

İzmir'de eşini boğarak öldüren katil "öldürmek isteseydim bıçak kullanırdım" dedi

İzmir'de eşini boğarak öldüren fail Suat Ülker, bilindik bahaneler öne sürdü. Aldatıldığını öne süren katil, "Öldürmek istesem bıçak kullanırdım" dedi.

Fotoğraf: Evrensel

İzmir'in Tire ilçesinde, eşi Hatice Ülker'i (24) uyuduğu sırada boğarak öldüren Suat Ülker'in (31) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada eşinin boğazını öldürmek için sıkmadığını iddia eden Ülker, "Öldürmek istesem bıçak kullanırdım. Olaydan sonra dışarıya çıkıp, kardeşimi aradım, 'Yengen ölmüş mü git bir kontrol et' dedim" dedi. Katil, ceza indirimi verilmesi için "aldatmak" bahanesini öne sürdü.

DHA'nın haberine göre kadın cinayeti, geçen Nisan ayında Dört Eylül Mahallesi'nde meydana geldi. Çiftçi Suat Ülker ile Tire Organize Sanayi Bölgesindeki süt fabrikasında işçi olarak çalışan Hatice Ülker, kırsal Dağdere Mahallesi'ndeki yakınlarının yanına misafirliğe gitti. Çift ziyaretin ardından birlikte yaşadıkları, Hatice Ülker'in annesi Şükran Gezgin ile beraber tekrar evlerine döndü. Suat Ülker, eşi Hatice Ülker'i uyuduğu sırada boğarak öldürdü. Evden kaçan Suat Ülker, durumu telefonla aradığı erkek kardeşine anlattı. Suat Ülker, kardeşinin haber vermesi üzerine, kırsal Dallık Mahallesi yolu üzerinde polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Tutuklanan sanık hakkında "kasten öldürme" suçlamasıyla dava açıldı.

BİLİNDİK BAHANE: ALDATTIĞINI DÜŞÜNDÜM

Ödemiş 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Suat Ülker, Hatice Ülker'in babası Mehmet Gezgin ve annesi Şükran Gezgin, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada eşinin kendisini aldattığını ileri süren Suat Ülker, eşi Hatice Ülker'in boğazını öldürme niyeti olmadan sıktığını öne sürdü. Suat Ülker, "Olayın olduğu gün aramızda hiçbir sorun yaşanmamıştı. Eve geldikten sonra eşim telefonu hiç elinden bırakmadı. Hatta 'Neden telefona yapışıksın' diye sorduğumda 'Seni ilgilendirmez' cevabını verdi. Gece, çocuklarımız yatak odasında uyuduktan sonra onları kaldırıp içeriye yatırdım. Geri döndüğümde eşim hâlâ telefonla oynuyordu. Zaten aldatıldığımdan şüpheleniyordum" dedi.

KATİL "ÖLDÜRME AMACIYLA" ÖLDÜRMEMİŞ!

Eşi ile aralarında arbede çıktığını iddia eden Suat Ülker, "Yataktan düşerken boğazını tutuyordum. Ancak öldürme maksadım yoktu. Kolumu tutuyordu ve ben de bırakması için böyle yaptım. Ardından kollarının iki yana açıldığını gördüm. Fakat nabzı atıyordu. Mutfağa giderek intihar etmek için bir bıçak aldım ancak bıçak keskin olmadığı için yapamayınca evden ayrıldım. Eşimi öldürmek gibi bir kastım olsaydı bıçak kullanırdım. Olaydan sonra dışarıya çıkıp, kardeşimi aradım, 'Yengen ölmüş mü git bir kontrol et' dedim" ifadelerini kullandı.

BAKANLIK AVUKATINDAN EN AĞIR CEZA TALEBİ

Cinayetin olduğu gece evde bulunan Hatice Ülker'in annesi Şükran Gezgin ise "Saat 03.00 sıralarında Suat Ülker'in kardeşi beni arayarak, 'Yengeme bir baksana' dedi. Ben de panikle odaya girdiğimde kızımı yerde üzerine battaniye örtülü mosmor bir şekilde buldum" dedi.

Davaya müdahil olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avukatı Müjgan Bilgen Özen, sanığın ifadesinin kabul edilebilir bir yanının olmadığını belirterek, sanığın "öldürmek isteseydim bıçak kullanırdım" sözleriyle öldürme niyetini açıkça ortaya koyduğunu ifade etti. Özen, sanığa indirim uygulanmadan en ağır cezanın verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Suat Ülker'in tutukluluk halinin devamına, Hatice Ülker ile mesajlaştığı iddia edilen D.İ. arasındaki görüşme kayıtlarının çıkarılması için telefon operatöründen rapor istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam