26 Aralık 2019 11:53

Gazeteci Zafer Arapkirli hakaret davasında beraat etti

“6 yaşındaki çocuk evlenebilir” diyen Nurettin Yıldız’a tepki göstermesi üzerine hakaret iddiasıyla yargılanan Zafer Arapkirli beraat etti.

Fotoğraf: twitter.com/ZaferArapkirli

Paylaş

Gazeteci Zafer Arapkirli’nin “6 yaşındaki çocuk evlenebilir” diyen Nurettin Yıldız’a Twitter hesabı üzerinden tepki göstermesi üzerine Yıldız’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada kararını veren mahkeme, Arapkirli’nin beraatine karar verdi.

İddianamede, Zafer Arapkirli'nin Nurettin Yıldız'a “Evinize gittiğinizde karınızın, kızınızın suratına nasıl bakıyorsunuz? Bunu mu savunuyorsunuz? Bu lafların altına imza atıp yayınlasın burada. Utanmıyorlarsa! Kepazeliği ahlaksızlığı nasıl savunuyorsun. Bu aşağılık pisliklere kimse dur demeyecek mi?” şeklinde yaptığı paylaşımı yer almıştı.

Arapkirli ifadesinde Yıldız’ı tanımadığını söyleyerek, söz konusu paylaşımı Yıldız’ın açıklamalarını gördükten sonra duyarlı bir yurttaş ve bir kız babası olarak tepki göstermek için yaptığını belirtmişti. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kanal İstanbul nedir, gerekçeleri ve itirazlar neler? | 10 soruda Kanal İstanbul

SONRAKİ HABER

Elazığ depremine dair sosyal medya paylaşımlarına soruşturma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa