26 Aralık 2019 09:55

Edremit'te asgari ücret açıklaması: İnsanca yaşamak istiyoruz

Edremit Demokrasi Platformu üyeleri, asgari ücret görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Edremit Demokrasi Platformu, asgari ücret görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasına platform bileşenleri DİSK, KESK, Alevi Kültür Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kazdağı Derneği, CHP, Emek Partisi, HDP, Sol Parti ve Tüm Emekli Sen ile Balıkesir Eski Milletvekili Mehmet Tüm, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tuncer ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Ülger katıldı.

DİSK/Gıda-İş Temsilcisi İbrahim Gümüştaş, "İnsanca yaşam ve çalışma koşulları istiyoruz. İşsizlik, yoksulluk, kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin son bulmasını istiyoruz" dedi.

"BU ŞEKİLDE YAŞAMAK İSTEMİYORUZ"

Basın açıklamasını platform adına DİSK/Genel-İş Edremit Baş Temsilcisi Ceyda Nevcanoğlu okudu. Nevcanoğlu, "İnsanlar açlıktan, yoksulluktan kırılıyor, işsizlik yakın tarihin en yüksek oranına ulaştı, insanlar intihara sürükleniyor, haksızlık ve hukuksuzluk her alanda hissediliyor, her gün birkaç kadın cinayete kurban gidiyor, kriz emekçilere ve yoksul halka fatura ediliyor... Bu şekilde yaşamak istemiyoruz" diye konuştu.

Nevcanoğlu, "İşçi sınıfı ve tüm emekçiler olarak bu sefalet politikalarını kabul etmiyoruz. Bu ülkede üretilen her şeyi işçiler, emekçiler, kadınlar ve gençler olarak bizler üretiyoruz. Ürettiğimiz toplam değerin hakça paylaşılmasını istiyoruz! Vergide adalet istiyoruz! Dolaylı vergilerle belimizi büken iktidara, 'Vergiyi tabana değil, tavana yayın, kâr ve faiz gelirlerini, serveti vergilendirin' diyoruz. Ekonomik kriz karşısında ücretiyle yaşayan milyonları korumanın yolu, asgari ücreti insan onuruna yaraşan bir düzeye çekmekten geçmektedir" dedi. (Edremit/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şili'deki orman yangınları: 200'den fazla ev kül oldu, binlerce kişi etkilendi

SONRAKİ HABER

Elazığ ve İstanbul'da Evrensel'e destek: Evrensel’in suç ortağıyız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa