21 Aralık 2019 16:14
Son Güncellenme Tarihi: 21 Aralık 2019 17:10

Mersin'de “Demokratik Türkiye, halk için bütçe” talebi haykırıldı

KESK’in çağrısıyla Mersin’de düzenlenen bölge mitingine katılan işçi ve emekçiler “Demokratik Türkiye, halk için bütçe” talebini dile getirdi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Mersin’de KESK’in çağrısıyla “Demokratik Türkiye, halk için bütçe” mitingi düzenlendi.

Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı Meydanı'nda yapılan mitinge KESK ve DİSK’e bağlı sendikalar, meslek odaları, Emek Partisi, ÖDP, HDP, Nükleer Karşıtı Platform ve Mersin Kadın Platformunun içinde yer aldığı çok sayıda kurum ve kuruluş katıldı.

Mitingde sık sık “İnsanca yaşam için iş, ekmek, özgürlük”, “Savaşa değil, eğitime bütçe”, “Korkma, sen gerçeksin, sinme, sen isçisin, örgütlen güç sensin”, “İşçi sınıfı iktidara”, “Nükleer santral istemiyoruz”, “Demokratik Türkiye, halk için bütçe”, “İşimizi, ekmeğimizi ve öğrencimizi geri istiyoruz” sloganları atıldı.

Mitingde ilk söz alan KESK Mersin Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Yılmaz Bozkurt, talepler için birlikte mücadele çağrısı yaptı.  KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik de savaş politikalarına ve Meclis'te kabul edilen bütçeye tepki gösterdi: "Emekçiye, işçiye, toplumsal eşitlikçi politikalara kaynak yok. Yine savaşa, yandaşa, sermaye kaynaklarımız peş peşkeş çekiliyor. Buna dur demek için alanlardayız. Bugün tek sorun ekonomik krizin faturasını kimler tarafından ödediği sorunudur.” Krizin faturasının yoksul halkın sırtına yüklendiğini ifade eden Bozgeyik, “Hep birlikte örgütlü mücadeleyle bunları aşabileceğimizi biliyoruz" dedi.

(Mersin/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

"13 yıldır işçilerle oyunlar sergiliyor derdimizi anlatıyoruz"

SONRAKİ HABER

Sayıştay, İBB'nin AKP'de olduğu 2018 yılı raporunu açıkladı: Çok sayıda aykırılık var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa