18 Aralık 2019 18:04

Bakan Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması: Kamu kaynağıyla şirket kurtarma planımız yok

Doğa Koleji'ne dair açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kamu kaynakları ile şirket kurtarma şeklinde bir planımız olmadığını ifade etmek isteriz" dedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mali kriz yaşanan Doğa Koleji ile ilgili açıklama yaptı. Selçuk, "Kamu kaynakları ile şirket kurtarma şeklinde bir planımız olmadığını ifade etmek isteriz" dedi.

Bakan Ziya Selçuk, maaş krizinin yaşandığı Doğa Koleji'nde görevli öğretmenler ve velilerle bir araya geldi. Sorunları dinleyen Selçuk, bakanlığın çalışmalarını paylaştı.

Görüşmenin ardından bir basın açıklaması yapan Selçuk, sözlerine "Sonlandırma işlemini yapmak çok basit. Sonlandırma işleminin yapılması halinde öğretmenlerimizin çok büyük bir problemle karşı karşıya kalacağı açık. Tüm mağduriyetlerine rağmen dersinin başında olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Selçuk, şöyle devam etti:

"Satış ve devir sürecini çok yakından takip ediyoruz. Yakın bir süre içerisinde de satış yönünde bir çözümün ortaya çıkması için de gereken tedbirleri de alıyoruz. Temennimiz satış sürecinin olumlu bir şekilde gerçekleşmesi yönünde olup kamu kaynakları ile şirket kurtarma şeklinde bir planımız olmadığını da ifade etmek isteriz. Öğrencileri resmi okullara yerleştirme planımız hazır. Süreci hassasiyetle değerlendiriyoruz. Kamu kaynakları kamunun kurumlarının yetkin hale gelmesi ve daha işlevsel olması için her türlü tedbiri almış durumdayız. Bu meselenin çözüme kavuşması için gayret gösterdigimizi tekrar etmek isterim. Teminat zorunluluğu ve sadece eğitim alanında faaliyet göstermesi ile ilgili çalışmalarımız var."

Selçuk, açıklamalarının ardından gazetecilerin "İTÜ ile görüşme oldu mu?" sorusunu yanıtladı. Selçuk, "Dışarıdan gelen birçok bilgiye doğrudan doğruya müdahil olamayız. Somut kanıta dayalı duruma bakarız. Şahıslarla kurumlarla temasımız yürütülüyor. Yetkimizin sınırlılığına bakarak çok sınırlı davranışlar sergilemek istemiyoruz. Bu meselenin öğretmenlerimizin lehine sonuçlanması için dikkatle takibindeyiz. Bu bilgiyi nereden aldıysanız oradan teyit edin" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Maraş Katliamı'nın tanığı Kapan: Ölenlere numara veriyorlardı, en son 1306’yı gördük

SONRAKİ HABER

Manisa'da 4.0 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa