18 Aralık 2019 16:03

Dilovası'da dereye fabrika atıklarının boşaltılması görüntülendi

Dilovası'da bir fabrikanın atıkları dereye boşaltıldı. Kimyasal ve evsel atıkların boşaltılma anı, vidanjör firması şoförü tarafından görüntülendi.

Dilovası'da atıkların dereye boşaltılma anları | Fotoğraflar: DHA | Kolaj: Evrensel

Paylaş

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde, bir fabrikanın atıkları dereye boşaltıldı. Atıkların boşaltılma anları vidanjör firması şoförü tarafından görüntülendi.

DHA'da yer alan habere göre, Dilovası'da İMES Organize Sanayi Bölgesinde bulunan çelik halat üretimi yapan fabrikanın atık suları dereye boşaltıldı. Tehlikeli maddeler ve evsel atık taşıma firmasına ait vidanjörü kullanan şoför, fabrikalardan aldığı atıkları dereye boşaltma anını cep telefonu ile görüntüledi. Şoför, görüntülerde fabrikanın atık sularını vidanjörle çekerken, firmanın ve fabrikanın durumdan haberinin olduğunu, kaçak döküm yaptıklarını, fabrikanın kantarına girdiğini belirterek, evrakı gösteriyor. Şoförün, fabrikanın atık sularını aldığı, kantarına girdiği, atık suları dereye boşalttığı her anı görüntülediği ortaya çıktı.

KANALİZASYONA ATIKLARI BOŞALTIRKEN YAKALANMIŞLARDI

Geçen ay Dilovası ilçesinde çevreye yayılan kokulardan bölge halkı rahatsız olurken, kokunun kaynağını tespit edebilmek için zabıta ekipleri nöbet tuttu. Gece rögarlardan kanalizasyon sistemine kimyasal atıkları boşaltan vidanjörler tespit edildi. Lisansı olmayan araçlarla, kimyasal maddeleri izinsiz ve kaçak döken firmaya 1 milyon 860 TL ceza kesildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TGS: Hürriyet işten çıkardığı 46 çalışanın hakkını vermiyor

SONRAKİ HABER

Ankara'da iş cinayeti: Okul inşaatında iskele çöktü, 1 işçi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...