18 Aralık 2019 13:46

Zonguldak'ta çocuklarına cinsel istismardan yargılanan sanık beraat ettirildi

Zonguldak'ta çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık beraat etti.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Zonguldak'ta çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan İ.G., anne G.G.'nin şikayetini çekmesi üzerine beraat ettirildi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan G.G., geçen yıl eşi İ.G.'nin iki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. İfadeleri alınan çocuklar da babalarının kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. Tutuklanan İ.G. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı. Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın önceki duruşmasında ifadesi alınan G.G., eşiyle aralarında geçimsizlik olduğunu, eşine iftira attıklarını ve şikayetini geri çektiğini söyledi. Mahkeme başkanı ise kadının çelişkili ifadelerine tepki göstererek, "Çocuk oyuncağı mı bu?" diye tepki gösterdi.

Önceki gün görülen duruşmaya tutuklu sanık İ.G. ve avukatı katıldı. İ.G.'nin avukatı, G.G.'nin şikayetini geri alması, geçimsizlik nedeniyle boşanmak için böyle bir suçlama yöneltmesi nedeniyle müvekkilinin mağdur olduğunu savundu ve beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, G.G. ve çocukların çelişkili ifadeleri, suçun oluştuğuna dair somut ve yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle İ.G.'nin beraatine karar verdi. (Zonguldak/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cinsel istismar ile suçlanan müdür yardımcısına 1 yıl "kademe durdurma" cezası

SONRAKİ HABER

İzmir Emek Gençliği'nden Malatya ve Elazığ'a dayanışma eli uzatma çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa