16 Aralık 2019 20:11

Güvenlik soruşturmasıyla mağdur edilen sağlıkçılar için eylem

İstanbul Tabip Odası ve SES İstanbul Şubeleri, güvenlik soruşturmalarıyla mağdur edilen meslektaşları için yarın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde eylem yapacak.

Görsel: Basın Bülteni

Paylaş

İstanbul Tabip Odası ve SES İstanbul Şubeleri, yarın saat 13.00'te İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde, güvenlik soruşturması engelinin kaldırılması ve meslektaşlarının görevlerine dönmeleri talebiyle eylem yapacak.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL döneminde çıkarılan KHK ile “güvenlik soruşturması” kapsamında binlerce sağlık emekçisi ve aileleri mağdur edilmişti. Mağduriyete neden olan 657 sayılı yasanın 8. maddesinde yapılan değişiklik, Anayasa Mahkemesi kararıyla iptal etmişti.

İstanbul Tabip Odası ve SES İstanbul Şubeleri, yarın yapacakları eylemle, iktidarı Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararı uygulamaya çağıracak.

SES Şişli Şubesi Eş Başkanı Abuzer Aslan, yurttaşları, "Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararının gereği yapılmalı, güvenlik soruşturmalarıyla mağdur edilen meslektaşlarımız göreve başlatılmalıdır!” demek için, yarın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde yapılacak eyleme katılmaya çağırdı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir’de #LasTesis protestosuna katılan 25 kadın serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Elazığ ve İstanbul'da Evrensel'e destek: Evrensel’in suç ortağıyız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa