12 Aralık 2019 22:51

Emek Partisi Yöneticisi Molla Ali Barsan, mezarı başında anıldı

Malatya’da geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Emek Partisi Doğanşehir İlçe Yöneticisi Molla Ali Barsan, mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Malatya’da geçen yıl beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Emek Partisi (EMEP) Doğanşehir İlçe Yöneticisi Molla Ali Barsan, mezarı başında anıldı. Anmaya EMEP il, ilçe yöneticileri ve üyelerinin yanı sıra ailesi ve sevenleri katıldı.

“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR MÜCADELE ANLAYIŞINA SAHİPTİ”

Mezarı başında yapılan anmada konuşan EMEP Doğanşehir İlçe Başkanı Hayri Yıldırım “Yoldaşımız 68 kuşağının içerisinde yer alan bir devrimciydi. Ezilen halklar neredeyse o, onların yanındaydı. Köylerde çiftçilerle beraber hak alma mücadelesi içindeydi” dedi.

EMEP İl Yöneticisi Şerif Demirel, “Emek, demokrasi ve özgürlük mücadelesini kararlılıkla savundu. Partimizin vermiş olduğu her görevi tereddütsüz bir şekilde yerine getirirdi. Herkesin örnek alması gereken bir mücadele anlayışına sahipti. Molla Ali yoldaşın mücadelesi önünde saygıyla eğiliyoruz. Mücadelesinin başarıya ulaşması için yoldaşları olarak söz veriyoruz” dedi. 

Barsan’ın arkadaşı Kasım Ceylan, “Oturup kalkmasıyla, yeme içmesiyle, duruşuyla bana devrimci olmayı öğretti. Molla Hoca Alevi, Sünni, Türk, Kürt ayrımına karşı dalgakıran görevi görüyordu” dedi. (Malatya/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

RSF: Ikbal gazeteciliği bırakmayı reddettiği için öldürüldü

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de eylem yapan kadınlar sordu: Gülistan Doku nerede?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...