10 Aralık 2019 09:51

Erdoğan’ın suç duyurusunda bulunduğu haber için Le Point'e ödül verildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu Le Point'in Ekim nüshasına Fransa Dış Haberler Derneği '2019 Büyük Ödülü' verdi.

Fotoğraf: Hakime Torun - Nursima Keskin/DHA

Paylaş

Türkiye’nin “Barış Pınarı Harekatı”nı ekim sayısında kapağa taşıyarak eleştiren Le Point Dergisi Fransa Dış Haberler Derneği tarafından '2019 Büyük Ödülü'ne layık görüldü.

Le Point'a verilen ödülde, “Türkiye'nin Suriye'yi işgaline dair cesur ve titiz haberi ile basın özgürlüğü tehdit altında olan Kürtlerin kaderi için” ifadeleri yer aldı. Ödülün üzerinde Erdoğan'ın haklarında suç duyurusunda bulunduğu derginin yayın direktörü Etienne Gernelle ve yazarı Romain Gubert'in isimleri de yer aldı.

Ödüle layık görülen kapakta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asker selamı verdiği bir resimle birlikte “Etnik temizlik Erdoğan’ın metodu: Yok edici” ifadeleri yer alıyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dergiyle ilgili suç duyurusu dilekçesi vermiş ve Erdoğan'a “aleni şekilde hakaret edildiği”ni söylemişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın da dergiye tepki göstererek, “Cezayir, Gabon, Moritanya, Senegal, Gine, Kongo, Tunus, Komor Adaları, Madagaskar, Cibuti, Mali, Benin, Çad ve Fas'ı sömürgeleştiren, binlerce insanı katleden ve köle ticareti yapan, Rwanda katliamını izleyen Fransa… Ve ‘etnik temizlik' iftirasını atan bir Fransız dergisi” demişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Polisin milletvekilinin kolunu kırması 'hukuka uygun' bulundu

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa