08 Aralık 2019 13:24

Aksaray’da KYK yurdunda 8 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi

Cemaleddin Aksaray-i Öğrenci Yurdunda kalan 8 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Fotoğraf, yurtta barınan bir öğrenciden edinilmiştir.

Paylaş

Aksaray Üniversitesi öğrencilerinin barındığı Cemaleddin Aksaray-i Öğrenci Yurdunda kalan 8 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurdun kız öğrenci bölümünde kalan öğrencilerin akşam yemeğinde yediği dalyan köfte nedeniyle zehirlendiği tahmin ediliyor. Bulantı ve kusma belirtileri nedeniyle Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan öğrenciler tedavi altına alındı. Öğrencilerin durumunun kritik olmadığı öğrenildi.

ÖĞRENCİLER SIK SIK RAHATSIZLANIYOR

Evrensel’e ulaşan bir öğrenci, yurdun yemekhanesinin taşeron firmada olduğu bilgisini vererek, yaklaşık bir ay önce de benzer bir zehirlenme rahatsızlığı ile karşılaştığını belirtti. Yurttaki hemen hemen her öğrencinin sürekli çeşitli mide rahatsızlıkları yaşadıklarını anlatan öğrenci, bundaki en önemli nedenin çıkan yemekler olduğunu düşündüklerini ancak konuyu yetkililere anlattıklarında “mızmızlık yapmakla” suçlandıklarını söyledi.

“DOYURUCU OLMAYAN YEMEKLERLE ZEHİRLENİYORUZ”

Devletin KYK yurdundan sabah 4,5 TL akşam 9,5 TL beslenme katkısı verdiğini belirten öğrenci, bu ücretin ihtiyaçlarını karşılamadığı gibi porsiyonların da doyurucu olmadığını ifade etti. Öğrenci; eğitimlerinin, barınmalarının ücretsiz olması gerekirken aylık ücret vererek kaldıkları yurtta böyle sağlıksız gelişmelerle karşılaşmalarının öğrencilik yaşamlarını da olumsuz etkilediğini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP Van milletvekilleri: Türkiye’de artık seçim bitmiştir, bir anlamı kalmamıştır

SONRAKİ HABER

Üniversiteli gençlerden Evrensel’e destek: Evrensel susmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...