05 Aralık 2019 19:37

İzmir Zafer Ortaokulu öğrencileri kaloriferlerin yanmamasına tepki gösterdi

İzmir Zafer Ortaokulu öğrencileri, kaloriferlerin hâlâ yanmadığını ve sınıfta montla oturmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İzmir'de Zafer Ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler, okullarında hâlâ kaloriferlerin yanmadığını söyleyerek sınıfta montla oturmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Konak ilçesindeki Zafer Ortaokulu öğrencileri, kaloriferlerin henüz yakılmamış olmasına tepki gösterdi. Hava sıcaklıklarının öğle saatlerinde 10 dereceye kadar düştüğü son günlerde çok üşüdüklerini dile getiren öğrenciler, sınıfta montla oturmak zorunda kaldıklarını söyledi. Veliler, hizmetli personeli eksikliği nedeniyle kaloriferlerin çalıştırılmadığını söylerken okul idaresi de konunun Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletildiğini ve sorunun en kısa sürede çözüleceğini ifade etti.

Zafer Ortaokulu öğrencilerinden Ece Hasanaç, "Sabah geliyoruz, sınıf buz gibi, donuyoruz. Kaloriferler yanmıyor. Yakacak biri yokmuş, yakıcı aranıyor" dedi. Hasan Güngör de "Kaloriferler geçen kış yanıyordu ama bu sene hiç yakılmadı. Çok üşüyoruz. Üst üste kazak giyiyoruz ama ısınamıyoruz" diye konuştu. Birkaç ceket giyerek okula geldiğini anlatan Nazlı Alptekin ise "Sınıfın yarısı okula gelmiyor çünkü herkes hasta" dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise kalorifer sisteminde meydana gelen arızanın ekiplerin müdahalesiyle giderildiği ifade edildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Muş’ta HDP'li 2 İl Genel Meclis üyesi gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Sezgin Tanrıkulu, basın kartı iptallerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...