05 Aralık 2019 10:14

CHP'li Gürsel Tekin: Her gün 28 bin kişinin kapısına haciz ya da icra emri gidiyor

CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Ankara'da hacizli araçların konulduğu adliye otoparkına giderek incelemelerde bulundu. Tekin, "Ekonominin durumunu anlamak için buraya bakmak yeterli" dedi.

Fotoğraf: Alparslan Çınar/DHA

Paylaş

İcra ve hacizler nedeniyle otoparklarda, aralarında iş makineleri ve otobüslerin de bulunduğu binlerce araç birikti. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Ankara'da hacizli araçların konulduğu adliye otoparkına giderek incelemelerde bulundu.

Sözcü'den Zekeriya Albayrak'ın haberine göre, Gürsel Tekin burada "Bu fotoğraf Türkiye manzarasıdır. Ekonominin durumunu anlamak için buraya bakmak yeterli. Her geldiğimde durum daha da kötüye gidiyor. Hacizli araçlarda büyük artış var. Bir günde 28 bin insanın kapısına haciz, icra gidiyor. Ardahan, Gümüşhane, Bayburt'un nüfusu kadar" açıklamasını yaptı. Tekin, şöyle konuştu:

"1 Ocak-1 Aralık 2019 tarihleri arasında UYAP üzerinden açılan icra dosyalarının sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,5 oranında artarak 8 milyon 469 bine ulaştı. Aynı dönemde sonuçlanan dosya sayısı 5 milyon 941 bin oldu. İcra dairelerinde 1 Aralık itibariyle toplam 21 milyon 39 bin dosya var. AKP'nin iktidara geldiği zaman icralık dosya sayısı 8 milyondu. Şimdi 22 milyona yaklaştı. Türkiye'de vatandaşlarımızın yüzde 20'si icralık olmuş. AKP'nin en büyük icraatlarından biri de icra dairelerinin sayısını artırmak oldu. Mobil icra daireleri bile var. Şu anda 900'ün üzerinde icra dairesi var"

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Elinde bıçakla otizmli çocuğun evinin kapısına dayandı, serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

NBA’in efsane basketbolcusu Kobe Bryant hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...