04 Aralık 2019 23:41

Başsavcılık'tan Demirtaş açıklaması: Kontroller için gerekli planlamalar yapıldı

Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, "Önerilen poliklinik kontrolleri için de gerekli planlamalar yapılmıştır" dedi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Demirtaş'ın 26 Kasım'da saat 05.30 sıralarında rahatsızlanması üzerine görevlilerin odaya girdiği aktarılan belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Rahatsızlandığını bildirmesini takiben gecikmeksizin 112 Acil Servis aranmıştır. 05.42'de ambulansla gelen 112 Acil Servis doktoru tarafından ilk muayene ve gerekli tetkikler yapılarak hayati bulgularının stabil olduğu saptanmıştır. 112 Acil Servis doktoru ilgiliye, 'kendisini hastaneye sevk edebileceklerini' belirtmiş olup, ilgilinin 'kendisini iyi hissettiğini ve hastaneye gitmek istemediğini' beyan etmesi üzerine acil ekibi kurumdan ayrılmıştır. Aynı gün kurum hekimi tarafından muayene edilen ilgilinin, EKG ve vital bulgularının normal olduğu görülmekle, kontrol amaçlı nöroloji, kardiyoloji ve gastroenteroloji polikliniklerine sevki önerilmiştir." 

Açıklamada, hastaneye sevk sürecine ilişkin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden ilgili kliniklerden randevu işleminin başlatılıp, dış güvenlik planlamalarının oluşturulduğu, güvenlik sebebiyle planlamanın gizli tutulduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Kardiyoloji, nöroloji, gastroenteroloji ve göğüs hastalıkları ana bilim dallarında görevli bölüm başkanları ve uzman hekimler tarafından yapılan muayene, laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri sonrasında akut, hayatı tehdit edici patolojik bulgu saptanmamıştır. Belirtilen ana bilim dallarının görüşleri doğrultusunda poliklinik kontrolleri önerisi üzerine ceza infaz kurumuna dönüşü sağlanmıştır. Önerilen poliklinik kontrolleri için de gerekli planlamalar yapılmıştır. İlgilinin rahatsızlığı öğrenildiği andan itibaren süreç Cumhuriyet Başsavcılığımız ve kurumumuz tarafından titizlikle yönetilip takip edilmiştir. Devam etmekte olan poliklinik kontrolleri için de gerekli özen gösterilmektedir." (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Batman'daki TÜPRAŞ rafinerisinde patlama

SONRAKİ HABER

Sezgin Tanrıkulu, basın kartı iptallerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...