02 Aralık 2019 19:34

2 çocuk çalışana cinsel işkence yaptığı iddia edilen kafe sahibinin davası ertelendi

Kafeye gelen futbolcuların resmini çeken iki çocuk çalışanı darbedip cinsel işkence yaptığı gerekçesiyle yargılanan kafe sahibi ve korumasının duruşması ertelendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Diyarbakır'da sahibi olduğu kafeye gelen 3 futbolcunun fotoğrafını çeken 2 çocuk çalışanını darbedip cinsel işkenceye maruz bıraktığı gerekçesiyle yargılanan Kafe Sahibi Cemal Sert ve koruması Adil Tosun hakkındaki davanın 7. celsesi Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanık Adil Tosun’un avukatının hazır olduğu mahkemede katılan vekili Av. Barış Yavuz duruşmaya mazaret gerekçesiyle gelmedi.

Mahkeme Sanık hakkındaki yakalama emrinin infazının beklenmesine karar vererek duruşmayı 4 Mart 2020 günü saat 13:05’e erteledi.

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre 24 Aralık 2016’da 3 futbolcu bir kafede eğleniyorlardı. Yaşları 18’in altında olan 2 çocuk da çalıştıkları kafeye gelen bu kişilerin gizlice fotoğrafını çekerek bunu futbolculardan birine mesaj olarak gönderdi. Bunun üzerine fotoğrafları çekilen 3 futbolcu, Kafenin Sahibi Cemal Sert’e şikayet ederek bunu yapanların bulunmasını istedi. Kafenin güvenlik kamerası kayıtlarından fotoğrafı çekenin garson O.D. olduğunu öğrenen Cemal Sert ve koruması Adil Tosun, silah zoruyla çocukları götürdüğü tenha bir alanda cinsel işkence yaptı.

Çocuklardan birinin ablası Dilan Eser, biri kardeşi diğeri kuzeni olan çocukların mevzu bahis takımın taraftarları olduğunu, kaptanları bir hafta önce yaşamını yitiren futbolcuların kafeye gelip eğlenmesini doğru bulmadıklarını ve bunun üzerine fotoğraf çekip paylaştıklarını anlatmıştı. (Diyarbakır/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Selçuk: Ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamladık

SONRAKİ HABER

Fransa emekçileri yeni yıla mücadele ile girecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa