30 Kasım 2019 00:12

Hollanda'nın Lahey kentinde bıçaklı saldırı: En az 3 yaralı

Hollanda'nın Lahey kentinde işlek bir alışveriş caddesinde düzenlenen bıçaklı saldırıda en az 3 kişi yaralandı.

Fotoğraf: Abdullah Aşıran/AA

Paylaş

Hollanda'nın Lahey kentinde işlek bir alışveriş caddesinde bıçaklı saldırı düzenlendi. Polis, saldırı sonucu en az 3 kişinin yaralandığını açıkladı.

BBC Türkçe'nin haberine göre yerel saatle 19.45'te yaşanan olay, Lahey'in en büyük alışveriş caddelerinden biri olan Grote Marktstraat'ta (Büyük Pazar Sokağı) gerçekleşti. Saldırı düzenlendiğinde, "Black Friday" (Kara Cuma) indirimi nedeniyle caddedeki mağazalar açıktı.

Hollanda Televizyonu (NOS) saldırının Hudson's Bay mağazasında düzenlendiğini aktardı. Polis, saldırı sonrası mağazanın etrafını çembere aldı. NOS'a konuşan Hudson's Bay sözcüsü, "En az 2 genç kadın sokakta bıçaklandı. Daha sonra panik içinde mağazaya girdiler" dedi.

Lahey Emniyeti, sosyal medya üzerinden yayınladığı açıklamada, şüpheliyi "hafif koyu tenli, 45-50 yaşlarında gri eşofmanlı bir erkek" olarak tanımladı. Hollanda'da 'hafif koyu tenli' tanımlaması, daha çok Kuzey Afrikalı ya da Ortadoğulular için kullanılıyor.

Yetkililer saldırganı arama çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, olay yerinde güvenlik önlemlerinin arttırıldığı gözlendi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İnşaat mühendisliğinden memleket manzaraları

SONRAKİ HABER

İBB'den ‘Halk Ekmek’ iddiasına yanıt: Yeni dönemde ihale açmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa