29 Kasım 2019 14:02

Duvarlarına 'Defol Alevi' yazılan aile: Endişeliyiz

İzmir Gaziemir’deki evlerinin duvarına “Defol Alevi” yazılarak çarpı işareti konulan aile, belediyeyle yaşadıkları tartışma üzerine olayın yaşandığını açıkladı.

Fotoğraf: Twitter

Paylaş

Alevi yurttaşlara yönelik ırkçı saldırıların sonuncusu  İzmir’in Gaziemir Belediyesi’ne bağlı Yeşil Mahallesi’nde oturan Şenal Ailesi’nin evinin duvarının çarpı ile işaretlenerek “Defol Alevi” yazılması oldu. Gündeme oturan olay sonrası polis, ‘Bu, sarhoşların veya çocukların işidir’ derken, aile bu işaretlemenin çocuklar tarafından yapılmadığını, olaydan endişe duyduklarını ifade etti.

Konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulunan aile üyeleri, söz konusu olayın belediyeyle tartıştıktan sonra gerçekleştiğini açıkladı.

BirGün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan baba Bayram Şenal, “Polis, 'Bu çocuk işi' falandır dedi. Bizim yolumuz ve suyumuz yok, biz bunun için belediyeye gitmiştik. Bize başkan yardımcısı çıktı 'Size yol ve su vermiyorum' dedi ve oğlumla benim üzerine güvenlikler yürüdü ve darbettiler. Belediyeyle tartışmamızdan sonra bu olay oldu. Şüphelendiğimiz o ama tabi ki 'o yaptı' gibi bir şey diyemeyiz” şeklinde konuştu.

Ailenin oğlu Eren Şenal da, “Ben de babama polisi ara dedim. Duvarına yazı yazılan iki evde toplam 4 kişi yaşıyor. Polis siyah spreyle kırmızı yazıların üzerini kapattı. Daha önce burada bu hiç böyle bir şey yaşamadık ancak bu çok çirkin bir hareket” ifadelerini kullandı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Gaziemir Belediyesi ise, olayla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde bir evin duvarına yazılan çirkin ve kabul edilemez iddiayla ilgili hazırlanan haberde Gaziemir Belediye Başkan Yardımcılarımızdan biri suçlanarak kendisine iftira atılmaktadır. Sosyal medya üzerinde manipülasyon ile birlikte yayılan bu iddialara yanıt veriyor olmaktan büyük üzüntü duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP'li belediye 5 zabıtayı 30 günde müdür yapmış

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, MESS dayatmasına karşı fazla mesaiye kalmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa