29 Kasım 2019 09:47

Rektör, şoförünü İletişim Fakültesi Sekreterliğine mi atadı?

Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek'in İletişim Fakültesi Sekreterliği görevine makam şoförünü atadığı iddia edildi. Şartları taşıyan akademisyenlerin de boş kadrolara atanmadığı belirtildi.

Fotoğraf: Google Maps

Paylaş

Munzur Üniversitesi'ndeki atamalarda “usulsüzlük” yapıldığı iddia edildi. Mezopotamya Ajansında yer alan iddialara göre, Rektör Ubeyde İpek, boş kadrolara atamaları liyakat sistemine göre değil, yakınlık ilişkisine göre belirliyor. Son olarak İpek’in 10 yıl makam şoförlüğünü yapan Yunus Başarır’ın 2 yıl boş bırakılan İletişim Fakültesi Sekreterliğine atandığı belirtildi.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nden Temmuz 2018’de mezun olan Başarır’ın lisans diplomasını alması sonrası yeni atama dönemiyle birlikte Mayıs’ta İletişim Fakültesi Sekreterliği'ne ataması yapıldı.

20'YE YAKIN KADRO 5 YILDIR BEKLETİLİYOR

Makam şoförünü İletişim Fakültesi Sekreterliği'ne atamanın yanı sıra Rektör Ubeyde İpek'in 20'ye yakın atama bekleyen boş kadronun olduğu üniversitede bu şartları taşıyan idari personel ile akademisyenlerin bulunmasına rağmen 5 yıldır bu kadroları boş bıraktığı da öne sürülüyor. (Dersim/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da Tahir Elçi anısına yapılmak istenen fotoğraf sergisine izin verilmedi

SONRAKİ HABER

ABD'de Temsilciler Meclisi, Türkiye'ye yaptırım tasarısını kabul etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa