27 Kasım 2019 20:07

TYS'nin düzenlediği “Edebiyat ve Düşünce” toplantıları sürüyor

Türkiye Yazarlar Sendikasının düzenlediği “Edebiyat ve Düşünce” toplantıları sürüyor. Cumartesi günü Beşiktaş'ta yapılacak toplantıda Adnan Özyalçıner, öykücülüğünün ipuçlarını anlatacak.

Adnan Özyalçıner | Fotoğraf: Özcan Yaman

Paylaş

Türkiye Yazarlar Sendikasının Beşiktaş Karaoğlan Kültür Merkezi'nde düzenlediği “Edebiyat ve Düşünce” toplantıları devam ediyor. Her ay iki toplantının yapıldığı merkezde kasım ayının ikinci toplantısı “Adnan Özyalçıner 85 Yaşında” başlığıyla gerçekleşecek. 30 Kasım Cumartesi saat 17.00’de yapılacak toplantıda Özyalçıner, öykücülüğünün ipuçlarını anlatacak.

“Edebiyat ve Düşünce” toplantıları aralık ayında da kaldığı yerden devam edecek. Aralık ayının ilk konuğu Felsefeci, Şair ve Yazar Afşar Timuçin olacak.14 Aralık Cumartesi saat 17.00’de gerçekleşecek “Edebiyat Estetiği” başlıklı toplantıda Timuçin edebiyat ile estetik ilişkisi üzerine bir sunum yapacak.

Aralık ayının ikinci konuğu ise Şair Berrin Taş olacak. 28 Aralık Cumartesi saat 17.00’de “Berrin Taş Şiiri ve Poetikası” üzerine gerçekleşecek etkinlikte Taş’ın şiir anlayışı konuşulacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ankara'daki vergi dairesine bombalı saldırıda istenen cezalar belli oldu

SONRAKİ HABER

Bursa'da yurt önünde tacize kadınlardan tepki: Güvenli kentler istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa