27 Kasım 2019 12:42

CHP’li milletvekillerinden Albayrak'a protesto: Bakın, burası çok daha önemli

CHP Milletvekilleri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı "Esnaf perişan, çiftçi çaresiz, sokaklar işsiz dolu, gençler umutsuz”, “Bakın burası çok önemli" dövizleriyle protesto etti.

Fotoğraf: AA

Paylaş

CHP milletvekilleri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı enflasyonla ilgili yaptığı basın toplantısının ardından gerçek ekonomik verilerin yazılı olduğu "Bakın burası çok daha önemli" döviziyle uğurladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçesi ele alındı. CHP'li vekiller, enflasyon ile ilgili açıklama yapmak üzere salona giren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı "Bakın burası çok önemli" yazılı dövizle karşıladı. "Esnaf perişan, çiftçi çaresiz, sokaklar işsiz dolu, gençler umutsuz" ifadeleriyle devam eden dövizde ülkedeki ekonomik bozulmanın verileri yer aldı.

Berat Albayrak ise açıklamasında, "2019-2021 dönemini kapsayan Yeni Ekonomi Programnda belirlediğimiz dengelenme hedeflerinden çok daha iyi bir noktaya geldi. 2019 yılında işsizlik oranının yüzde 12.9 olması bekleniyor " ifadelerini kullandı. Berat Albayrak, "Enflasyonun 2020 yılında yüzde 8.5 olması bekleniyor" dedi.

Albayrak, hazırlattığı powerpoint sunumlarını anlatırken sık sık "Bakın burası çok önemli" ifadelerini kullanıyor. Konu sık sık sosyal medyanın da gündemine geliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yayın durdurma kararı alınan TYT Türk'te 80 basın emekçisinin işine son verildi

SONRAKİ HABER

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler, MESS dayatmasına karşı fazla mesaiye kalmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa