26 Kasım 2019 18:52

Yılmaz Çelik, Taylan Özgür Ölmez ve Erhan Toprak İstanbul'da sahne alacak

Müzisyenler Yılmaz Çelik, Taylan Özgür Ölmez ve Erhan Toprak, 29 Kasım Cuma günü İstanbul Şişli'deki Cemil Candaş Kültür Merkezi'nde birlikte sahne alacak.

Konserin afişi

Paylaş

Müzisyenler Yılmaz Çelik, Taylan Özgür Ölmez ve Erhan Toprak, İstanbul’da birlikte konser verecek.

Konser Şişli’de bulunan Cemil Candaş Kültür Merkezinde 29 Kasım Cuma günü saat 20.30’da başlayacak.

İlk albümü “Çeke Çeke, Hal Yamano” ile 1988'de müzikseverlerin karşısına çıkan Yılmaz Çelik, bu yıl 16’ıncı albümünü çıkardı. Kirmanckî ve Türkçe eserler seslendiren Çelik, yeni albümü ‘Klamê Koê Vorıni’ (Dağ Klamları) iki dilli seslendirmeyi sürdürdü.

Taylan Özgür Ölmez, ilk ve orta öğretimini Dersim’de tamamladıktan sonra İstanbul’a geldi. Burada müzik çalışmalarını sürdüren Ölmez, arkadaşları ile birlikte Grup Özgür Deniz isimli bir grup kurdu. 3 sene Pera Güzel Sanatlar Akademisinde sinema atölye ve oyunculuk eğitimi de alan Ölmez, 2007 yılında ilk solo albümü Nihayet’i müzik piyasasına sürdü. Taylan Özgür Ölmez 2014 yılında ise ikinci solo albümü Dem ile müzik kariyerini sürdürdü.

Aslen Dersimli olan Erhan Toprak, Mersin’de dünya geldi. Toprak, Arif Sağ ve Erdal Erzincan Müzik okullarında dersler aldı. Birçok koro ve albüme bağlamasıyla sesiyle eşlik etti. 2012 yılında Lâl-ü Gevher Türküler albümünün yönetmenliği yaptı ve 2015 yılında ilk solo albümü Herdem’i piyasaya çıkardı. 2018 Yılında Ayhani Türküleri ve Tanıktır Türklerimiz isimli projelerde yer aldı. (İstanbul/EVRENSEL)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Metrobüs duraklarında "işaretli bekleme yeri" dönemi başlıyor

SONRAKİ HABER

Bursa'da krom madenindeki iş cinayetleri önlenebilirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa