26 Kasım 2019 15:10

Kemal Kılıçdaroğlu: AK Partililere sesleniyorum, kumpas kurmak doğru değil

Kemal Kılıçdaroğlu hükümet marifetiyle CHP'ye kumpas kurulduğu iddiasını yineleyerek, " Kumpas kurmak doğru değil. Senin görevin bu değil. Memleketin dünya kadar sorunu var" dedi.

Fotoğraf: Emin Mengüarslan/AA

Paylaş

Partisinin grup toplantısınd akonuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Saray'a giden CHP'li" iddialarıyla ilgili olarak konuştu. Hükümet eliyle CHP'ye kumpas kurulduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "Kumpas kuracaksın, eleştireceksin, sana söyledim laf edeceksen geleceksin karşıma. Senin bir sürü televizyon kanalın var. Bir ordu olarak gel, tek başıma çıkacağım" diyerek canlı yayına çıkma teklifini yineledi. 

Kılıçdaroğlu konuşmasından satır başları şöyle: 

ERDOĞAN’A CANLI YAYIN TEKLİFİNİ YİNELEDİ

“Malum bizlere kumpas kuruyorlar. İsterseniz Çin Seddi’ni getirin yıkıp geçeceğiz. Kumpas kuracaksın, eleştireceksin, sana söyledim laf edeceksen geleceksin karşıma. Senin bir sürü televizyon kanalın var. Bir ordu olarak gel, tek başıma çıkacağım. 

KUMPAS

“AK Partililere sesleniyorum. Kumpas kurmak doğru değil. Senin görevin bu değil. Memleketin dünya kadar sorunu var. Önündeki en büyük engel olarak bizi görüyor. Sen kim oluyorsun da CHP'nin adını ağzına alıyorsun.”

EYT KONUSUNDA ERDOĞAN’A TEPKİ: HİÇ MERAKLANMA ZATEN KAYBEDECEKSİN

“(Emeklilikte yaşa takılanlar- EYT) Erdoğan diyor ki ‘Seçimi kaybetsek de bu işte yokuz.’ Sevgili Erdoğan gözlerinden öpüyorum, hiç meraklanma zaten kaybedeceksin. O da görüyor ki artık Abbas yolcu. Sen Saray'da yaşıyorsun hiçbir şeyden haberin yok. Ne kadar çok çalışırsan ne kadar çok prim ödersen o kadar geç emekli olacaksın. Tam tersi yani. Çözeceğim. Bu tarihi not edin.”

NE YAPTI KADINLAR?

(25 Kasım Kadına Yönelik şiddetle Uluslararası Mücadele Günü) “Plastik mermilerle kadınlara saldırıyorlar. Ne yaptı o kadınlar? Ellerinde plastik mermi, bomba mı vardı. Sadece şiddeti protesto eden pankartlar vardı. Türkiye'yi kötüleyen en büyük insan sensin. Bunu bütün dünya gördükten sonra kime ne anlatacaksın.”

ÖĞRETMENLERE 11 VAAT

“Ataması yapılmayan öğretmenler var. 700 bin. Bir de rehabilitasyon öğretmenleri var. Enflasyondan sonra bunlara ödenen paralarda 3’te 1oranında indirim yapıldı. Bedeli öğretmenler ödüyor. KHK'li öğretmenler var. Sayıları 35 bini aştı. Attınız bir köşeye. Sorunu yaşayan sizsiniz. Peki CHP size ne vaat edecek. 11 madde halinde takdim edeceğim.”

“Öğretmenleri 657'den çıkaracağız. Öğretmenler için ayrı ve bağımsız bir kanun çıkaracağız. 3 bin 600 ek gösterge getirilmesini savunmuştur. Saray'da otuyorlar. Söz verdiler ama yapmadılar. Yapacak olan bizleriz. Her 24 Kasım'da 1'er ek maaş vereceğim. Sözleşmeli, kadrolu öğretmen diye bir şey yoktur. Hepsi aynıdır. Eşit işe eşit ücret vereceğiz. Okullarda öğretmen açığı var. Bütün kadrolar dolu olacak. Taşımalı eğitime son vereceğiz. Öğretmenlere yakışır bir maaş vereceğiz. Yoksulluk sınırının altında maaş vermeyeceğiz. KHK'yle atılanlardan geri alımlar yapacağız. Vatandaşın ödediği vergi özel okula değil kamu okullarına verilecek. İkili eğitim ve birleştirilmiş eğitime son vereceğim. 21. YY. Saray'dakinin bundan haberi bile yok. Para yok diyeceklerdir. Bu arkadaşınız eski bir maliyedicir. Para nerede var kime tahsis edilir en iyi ben bilirim. Okul Aile Birliği ile Okul arasındaki ilişkiyi sağlıklı bir noktaya ulaştıracağız.”

MAN ADASI DAVASINI BEN KAZANDIM

“Kılıçdaroğlu hakkında açtığım davaları kazandım diyor. Nasıl kazandığını ben biliyorum. Man adası davasını da ben kazandım. Diğer davaları da kazanacağım. Çünkü dediklerimin tamamı doğru.”

HALUK BİLGİNER’İ TEBRİK ETTİ

“Güzel bir haber: Haluk Bilginer. Hepimizin onuru ve gururu oldu. Sinemamızın ve tiyatromuzun en iyi aktörlerinden biri. 47. Emmy Uluslararası Ödül Töreni'nde en iyi aktör ödülünü aldı. Hepimizi gururlandırdı. Kim dizinin çekimine katkı vermişse hepsine yürekten teşekkür ediyoruz. Haluk Bilginer'i tekrar yürekten kutluyorum." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Wikipedia davası: Türkiye'de orantısız sansür var, internet kanunu değişmeli

SONRAKİ HABER

Cinsel tacizden ifadesi alınıp serbest bırakıldı, 2 hafta sonra yine yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa