26 Kasım 2019 14:35

Üsküdar Belediyesinden atılan işçiler belediye önünde: İşimizi geri istiyoruz

Üsküdar Belediyesindeki görevlerine 23 Ağustos'ta son verilen belediye işçileri, 11'inci kez belediye binası önünde bir araya gelerek işe geri dönme taleplerini yineledi.

Fotoğraf: Üsküdar Belediyesinden atılan işçiler

Paylaş

Üsküdar Belediyesinden atılan işçiler, belediye önünde bir kez daha bir araya gelerek açıklama yaptı. 11'inci kez belediye önünde toplanan işçiler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e seslenerek işlerini istedi.

Açıklamada konuşan Ercan Yılmaz "Yine bir salı günü buradayız. Bizler 23 Ağustos Cuma günü hukuksuzca işten çıkarıldık. Dün Zekeriya Şanlıer'le görüşmeye gittiğimizde bize 'işçi çıkarmamız gerekiyordu, isimlerinizi müdürler verdi, bizim bir suçumuz yok' dedi. Bizim de bir suçumuz yoktu" dedi.

"BİZ HANGİ KANUNSUZLUĞU YAPTIK DA BUNLARI REVA GÖRDÜNÜZ?"

Ercan Yılmaz, konuşmasının devamında "Bu ülkede söz sahibi olan kişilere sesleniyoruz. Yasaları sizler yaptınız, kanunları sizler koydunuz, bizler hepsine uyduk. Peki suçumuz neydi? Biz hangi kanunsuzluğu yaptık da bunları reva gördünüz? Bu ülkede binlerce yetkili varken 3 aydır buradayız, 'bunların derdi nedir' diye soran olmadı. Bir de bize diyorlar ki sizlerin orada ne işi var? Biz hakkımızı nasıl arayacağız?" ifadelerini kullandı. 

"GEREKİRSE ANKARA'YA, GEREKİRSE KISIKLI'YA GİDİP EYLEM YAPACAĞIZ"

Eyüp Menteş adlı işçi de "Bizim işten atılmamıza dair 3 aydır farklı sebepler sundular. En son 'performans düşük' bahanesinde kaldılar. Böyle bahanelerle bizi işten çıkaracaksanız bizi neden KHK ile kandırdınız. Diyelim performansımız düşüktü, belki bizi sorumlu kişi iyi çalıştıramadı. Neden başka bir bölümde çalıştırmadınız? Soru çok ama cevap veren yok. Biz haklı olduğumuza inanıyoruz. Gerekirse Ankara'ya, gerekirse Kısıklı'ya gidip oturma eylemi yapacağız. Buradan tekrar soruyorum, benim performans notumu neye göre verdiniz?" dedi. 

"TAZMİNATIMI ALDIM, BİR SUÇUM VARSA PARAYI İADE EDECEĞİM"

Açıklamada konuşan Enver Ayvacı ise "3 aydır buradan yetkililere sesleniyoruz, bizi duymamazlıktan geldiler. Birim müdürüm Salih Uzun’a seslenleniyorum, ismimi hangi gerekçeyle verdiniz, cevap verin! Tazminatımı aldım, bir suçum varsa parayı da iade edeceğim" şeklinde konuştu. (İŞÇİ-SENDİKA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP Eş Genel Başkanı Temelli: İktidar yerel yönetimleri ortadan kaldırmak istiyor

SONRAKİ HABER

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev parlamentoyu feshetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa