26 Kasım 2019 12:09

Eski eşi tarafından öldürülen Kübra öğretmenin ailesi adalet istiyor

Mersin'de eski eşi tarafından öldürülen Kübra Aşkın'ın ailesi, katil zanlısının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Mersin'de eski eşi Davut Demir tarafından tabancayla vurularak öldürülen Kübra Aşkın'ın ailesi, katil zanlısının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkemenin sanığa indirim uygulamaması gerektiğini söyleyen Kübra Aşkın'ın annesi Sebirhan Aşkın, "Ben kızlarımı tek başıma büyük bir zorlukla yetiştirdim. Adamın biri gelip, kızımı elimden aldı. Bu kişiye ceza indirimi uygulanmasın" dedi.

Mersin Çamlıbel Kız Meslek Lisesi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Kübra Aşkın (37), 14 Şubat'ta otomobiliyle evine dönerken 10 yıl evli kaldığı ve 2 yıl önce boşandığı eski eşi gemi mühendisi Davut Demir (43) tarafından yolu kesildikten sonra, tabancayla 7 el ateş edilerek öldürüldü. Kaçan Demir, daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu. Davut Demir tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"TAHRİK İNDİRİMİNDEN YARARLANMAYA ÇALIŞIYOR"

Davut Demir hakkında, 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle Mersin 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Demir'in yargılaması sürerken, Kübra Aşkın'ın ailesi adalet arıyor. Önümüzdeki günlerde üçüncü kez hakim karşısına çıkacak olan sanık Davut Demir hakkında en ağır cezanın verilmesini isteyen Kübra'nın ablası Zehra Özsel, karil zanlısı Davut Demir'in, ağır tahrik indiriminden faydalanmaya çalıştığını belirtti. Özsel, "Davut Demir, ceza indiriminden faydalanmak için çabalıyor. Kardeşime bir sürü iftira attı. Kadınları hayattan koparanlar, en ağır cezaları alsın" dedi.

"İNDİRİM UYGULANIRSA KARDEŞİM BİR KEZ DAHA ÖLÜR"

"Kadın cinayetlerinde ilginç gerekçelerle indirimlerin uygulandığını görüyoruz. Eğer kardeşimin davasında da bu tarz indirimler uygulanırsa, az ceza alırsa acımız katlanacak. Kardeşimi bir kez daha kaybedeceğiz" diyen Özsel, zanlının en ağır cezayı alması gerektiğini ifade etti. 

"KIZIMDAN SONRA BİRÇOK KADIN ÖLDÜRÜLDÜ"

Eşini genç yaşta kaybeden ve 3 kızını yalnız başına büyütmek zorunda kalan anne Sebirhan Aşkın da, "Ben kızlarımı tek başıma büyük bir zorlukla yetiştirdim. Adamın biri gelip, kızımı elimden aldı. Bu kişiye ceza indirimi uygulanmasın" dedi. Aşkın, "Bazen bu tür davalarda takım elbise giyen veya iyi eğitim alanların cezalarının bu özelliklerden dolayı hafifletildiğini duyuyoruz. Biz, hiçbir şekilde indirim uygulanmasını istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kızımı kıskanıyordu sürekli. Onda kibir, nefret vardı. Kızım çok iyi bir insandı" diyen anne Aşkın, "Yavruma 7 tane kurşun sıkmış. Yeter artık, ana kuzuları ölmesin. Daha benimkinden sonra kaç kadın öldürüldü" diyerek, gözyaşı döktü. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ETHA davasında gizli tanık konuştu: Kimleri tanıdığımı açıklamak istemiyorum

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa