26 Kasım 2019 12:10

ETHA davasında gizli tanık konuştu: Kimleri tanıdığımı açıklamak istemiyorum

ETHA Editörü İsminaz Temel ve Muhabiri Havva Cuştan’ın da aralarında bulunduğu 23 kişinin yargılandığı dava gizli tanık ifadesinin ardından ertelendi.

Arşiv | Gazeteci İsminaz Temel

Paylaş

Aralarında ETHA Editörü İsminaz Temel ve Muhabiri Havva Cuştan ile Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatlarının da bulunduğu 23 kişinin “terör örgütü üyeliği” ve “terör örgütü propagandası” iddiasıyla yargılandığı davanın 7. duruşması İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Temel ve Cuştan’ın katılmadığı duruşmada davanın diğer sanıklarından Özlem Gümüştaş, Sezin Uçar, Erkan Kakça ile sanık avukatları hazır bulundu.

Duruşmada gizli tanık Zafer Atılım’ın ifadesi dinlendi. Atılım, dosya kapsamında yargılanan sanıklardan hangilerini tanıdığını açıklamak istemediğini, ismen ve simaen tanıdığı kişiler olduğunu söyledi ve bu kişilerin örgüt içerisinde yapılanmalarda ve korsan eylemlerde aktif çalışma yürüttüklerini iddia etti.

Sanık avukatları yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. İsminaz Temel’in Avukatı Ömer Çakırgöz gizli tanığın somut bir şey söylemediğini, müvekkilinin gazeteci olduğunu ve yurt dışında da mesleğini yapmak istediğini belirterek yurtdışına çıkış yasağının kaldırılmasını istedi.

Diğer iki gizli tanıkla ilgili dosya kapsamı ve delil durumu dikkate alınarak dinlenmelerinden vazgeçilmesine ve sanıklara uygulanan adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verildi. Davanın bir sonraki duruşması 13 Mart 2020 tarihinde görülecek. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meral Akşener'den "Saray'a giden CHP'li" açıklaması: Ekranları BBG evine çevirdiniz

SONRAKİ HABER

Erdoğan Londra'da konuştu: Biz orayı temizleyene kadar çıkmayacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa