26 Kasım 2019 11:40

HDP'den Ahmet Takan'a yanıt: Mücadeleden uzak olanlar anlayamaz

Korkusuz Gazetesi Yazarı Ahmet Takan'ın “HDP neden sine-i milletten vazgeçti?” yazısına HDP Parti Sözcüsü Günay Kubilay, "Mücadele geleneğinden uzak olanlar anlayamaz" yanıtını verdi.

HDP Sözcüsü Günay Kubilay | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

HDP Parti Sözcüsü Günay Kubilay, Korkusuz Gazetesi Yazarı Ahmet Takan'ın “HDP neden sine-i milletten vazgeçti?” yazısına yanıt verdi. Yazıda yer alan HDP'nin AKP ile pazarlık yaparak sine-i milletten vazgeçtiği iddialarını yalanlayan Kubilay, “Her şeyden önce gazetecilik etiği ve ilkeleriyle bağdaşmayan bu iddia, tamamen dayanaktan yoksundur. Daha önemlisi varlığını Kürt düşmanlığı ve HDP karşıtlığı üzerine inşa etmiş despotik bir iktidarın büyük ortağı ile şu ya da bu düzeyde bir pazarlık iddiası, meşruiyetini bütünüyle yitirmiş AKP-MHP iktidarına yeniden meşruiyet kazandırma çabasından başka bir amaca hizmet etmez” dedi.

HDP'nin, radikal demokrasi olarak adlandırdığı bir mücadele geleneğinin sürdürücüsü olduğunu ifade eden Kubilay, “Bugün Saray rejimi tarafından varlığımıza yöneltilmiş saldırılar karşında neden geri adım atmadığımızı, tarihsel olarak diktatörlüklere, despotik iktidarlara karşı meşru direniş çizgisinden ve mücadele geleneğinden uzak olanlar anlayamaz, mücadele meydanını AKP-MHP iktidarına neden terk etmediğimizi algılayamaz. Bu akıl, HDP’yi karalamak için çeşitli senaryolar yazıyor, kurulmuş siyasi komploların parçası oluyor, AKP-MHP iktidarının değirmenine su taşımaya devam ediyor. Ahmet Takan’ın anılan yazısı da bu uğursuz siyasi komplo planına hizmet etmekten başka bir amaç taşımıyor” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da AKM inşaatında iş kazası: 1 işçi yaralandı

SONRAKİ HABER

ABD'de Temsilciler Meclisi, Türkiye'ye yaptırım tasarısını kabul etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa