26 Kasım 2019 11:24
Son Güncellenme Tarihi: 26 Kasım 2019 18:04

Kocaeli ve Esenyurt'ta HDP'ye operasyon

Kocaeli’de HDP'ye yönelik operasyonda 20'ye yakın kişi evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Esenyurt ise HDP İlçe Eş Başkanı Ayfer Yılmaz'ın da aralarında olduğu 6 kişi tutuklandı.

Fotoğraf: HDP Kocaeli İl Örgütü

Paylaş

Kocaeli'nde bu sabah erken saatlerde aralarında HDP Parti Meclisi üyeleri, il eş başkanı, il yöneticileri ve ilçe eş başkanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Operasyonun gerekçesi öğrenilemezken polisin HDP il binası ve Dilovası ilçe binasına girerek arama yaptığı gelen bilgiler arasında.

Bu sabah evlerine yapılan polis baskını ile gözaltına alınanlar arasında HDP Parti Meclisi üyeleri Engin Güleser, Mehmet Ali Alçınkaya, İl Eş Başkanı Leyla Aygün, İl Yöneticisi İrfan Demirkaya da bulunuyor. Şu ana kadar 20 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşılırken, HDP il binasında yapılan aramada 3 adet bilgisayarın hard disklerine ve bir adet dizüstü bilgisayara el koyduğu da öğrenildi.

14 kişinin gözaltına alındığı Gebze'de ise HDP binasına Türk Bayrağı asıldı. HDP Gebze İlçe Örgütü de basına açıklama yaparak operasyona tepki gösterdi.

HDP ESENYURT İLÇE EŞ BAŞKANI VE 6 KİŞİ TUTUKLANDI

HDP Esenyurt İlçe Eş Başkanı Ayfer Yılmaz'ın da aralarında olduğu 7 kişi, "terör örgütü propagandası yapmak" gerekçesiyle tutuklandı.

24 Kasım'da Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda 25 Kasım bildirisi dağıtırken gözaltına alınan HDP Esenyurt İlçe Eş Başkanı Ayfer Yılmaz ile Elvan Uçar, Muzaffer İpek, Türkan Sünbül, Mürvet Kesen, Zübeyde Ağırbaş, Maynur Yılmaz, "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rabia Naz Vatan'ın bilgisayarı incelendi, intihar eğilimine rastlanmadı

SONRAKİ HABER

Yerli elektrikli traktörün testleri yapılmadı mı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa