25 Kasım 2019 12:53

AKP'li belediye başkanı: Eskiden imar konularında yapılanları anlatayım mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde imar tartışması yaşandı. AKP'li Mamak Belediyesi Başkanı Murat Köse, “Eskiden yapılanları anlatayım mı?” dedi; CHP’liler özel oturum istedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan son toplantıda, imar tartışması yaşandı. AKP'li Mamak Belediyesi Başkanı Murat Köse, “Eskiden imar konularında yapılanları anlatayım mı?” demesi üzerine CHP'li meclis üyeleri özel gündemle bu konunun tartışılmasını istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan son toplantıda, imar tartışması yaşandı. Mamak Belediyesi'nin AKP'li Başkanı Murat Köse, “Eskiden imar konularında yapılanları anlatayım mı?” demesi üzerine CHP'li meclis üyeleri özel gündemle bu konunun tartışılmasını istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş belediye meclisinde yaptığı konuşmada, AKP döneminde SOS Vakfı’na 13, Korkutata ailesine 110, Ankaraspor’a 9, Keçiörengücü’ne ise 28 otopark verildiğini açıklamıştı. Belediyenin eski yönetimine ilişkin bir başka tartışma da imar konusunda oldu. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “İyi Parti Grup Başkan Vekili konuşmasında eski yaptıklarımızı anlatmamızı söyledi. Bu çok doğru. Eski Meclis’te yaptıklarımızı burada sırayla anlatacağız size. Eski yaptıklarımız derken, ben burada bir dönem Meclis Üyeliği yaptım. Eskiden imar konularında yapılan şeyleri de anlatayım mı? Siz bunları da istiyor musunuz? Siz hodri meydan dediğiniz için biz de hodri meydan diyoruz. Eski yaptıklarımızı, bir takım insanların imar konusunda neler yaptığını anlatacağız inşallah” dedi.

Köse’nin konuşması üzerine Meclis’te gruplardan üst üste söz alındı. CHP Belediye Meclis Üyesi Ertan Işık “Biraz önce Mamak Belediye Başkanı arkadaşımız imarda yaptıklarımızı anlatalım dedi. Ben buradan teklif ediyorum. Özel bir gündemde geçmişte imarda neler yapılmış, ne biliyorsa anlatmazsa kendisi de töhmet altındadır, geçmiş Meclis üyeleri de töhmet altındadır. Bildiklerinin tümünü burada özel bir gündemle anlatması gerekir” diye konuştu.

AKP Grup Başkan Vekili Mümin Altunışık ise, “Lafımın sonuna kadar arkasındayım. Bedeli neyse öderim. Ödeyecekler de ödesin. Nereye gidilmesi gerekiyorsa, neyin irdelenmesi gerekiyorsa; yanlışı olan, haksızlığı olan, haram yiyen kimse ortaya çıkarılsın” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,17. oturumda “Dün Meclis’te imarla ilgili vahim iddialar konuşuldu. AK Parti grubu da bunların soruşturulmasına olumlu bakıyor. Ertan Bey, önümüzdeki Meclis’te önergenizi sunarsınız” diyerek konuyu takip edeceklerini açıkladı. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Grup Yorum’un Köln’deki konseri yasaklandı

SONRAKİ HABER

Bursa'da yurt önünde tacize kadınlardan tepki: Güvenli kentler istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa