25 Kasım 2019 12:34

"Saray'a giden CHP'li" tartışmasında yeni iddia: Haber kaynağı Tuncay Özkan

TV100 Yazarı Murat Kelkitlioğlu, Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la CHP'li bir ismin görüştüğü iddiasında haberi Talat Atilla'ya ulaştıran ismin Tuncay Özkan olduğunu öne sürdü.

Murat Kelkitlioğlu | Görsel, TV100 YouTube kanalında yayınlanan 'Murat Kelkitlioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajlarını analiz etti' başlıklı videodan alınmıştır

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) bir ismin Saray'a giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü iddiasına dair, TV100 Yazarı Murat Kelkitlioğlu da bir yazı yazdı. Kelkitlioğlu, bugünkü köşesinde Talat Atilla'ya haberi ilk veren CHP'li ismin Tuncay Özkan olduğunu iddia etti.

"Saray'a giden CHP'li" iddiasında, haberi ilk olarak Sözcü Yazarı Rahmi Turan vermiş ve "Haber kaynağımı açıklayamam" demişti. Ardından Saray'a giden ismin Muharrem İnce olduğu iddia edilmiş ve Rahmi Turan'a haberin Talat Atilla tarafından verildiği ortaya çıkmıştı. Atilla ise kaynağının CHP'li bir isim olduğunu ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun da haberi doğruladını belirtmişti. TV100 Yazarı Murat Kelkitlioğlu, bugünkü yazısında haberin ilk kaynağı olan CHP'li ismin Tuncay Özkan olduğunu iddia etti.

Murat Kelkitlioğlu'nun tv100.com'da yayınlanan yazısının bir bölümü şöyle.

Şimdi gelin bu işin perde arkasını sizlere anlatayım. Benim anlatacaklarım da CHP içindeki bir kaynağa dayanıyor.

"Rahmi Turan'a verilen bilgi önce Uğur Dündar'a gidiyor. Bilgiyi götüren isim ise, şimdi sıkı durun, Tuncay Özkan. Yılların duayen gazetecisi Dündar, Özkan'ın getirdiği bilginin teyide muhtaç olduğunu söyleyerek yazmayı reddediyor. Ancak Özkan pes etmiyor ve yeni bir adres arıyor. Bu kez Rahmi Turan ile arasının iyi olduğunu bildiği Talat Atilla'ya gidiyor ve bilgiyi paylaşıyor. Sonrası malum. Atilla, Rahmi Turan'la konuşuyor ve Turan da köşesinde bu yalan bilgiyi yazıyor. Bu gelişmenin ardından da durmuyor Özkan. Bu kez de gece yarısı İsmail Küçükkaya'yı arayarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun sabah programa çıkmak istediğini söylüyor. Kılıçdaroğlu ve Özkan'ın planı buraya kadar tıkır tıkır işliyor. Ancak sonrası malum. Yalan birkaç gün sonra patlak veriyor"...

KELKİTLİOĞLU: ÖZKAN VE KILIÇDAROĞLU, İNCE'NİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTİYOR

Murat Kelkitlioğlu, yazısında Tuncay Özkan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun "sinsi bir plan" yaptığını ve hedeflerinin "Muharrem İnce'nin CHP kurultayı öncesi önünü kesmek" olduğunu da iddia etti. Kelkitlioğlu, "Tuncay Özkan'ın en temel niyeti Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanlığı görünüyor. Böylesi bir operasyonla önümüzdeki dönemde karşısına çıkacak Muharrem İnce gibi engellere karşı mıntıka temizliği yapıyor olabilir" ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dünya genelinde 2018 yılında 379 milyon kadın aile içi şiddete maruz kaldı

SONRAKİ HABER

HDP: Sessiz kaldıkça yeni kayyumlar gelecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa