24 Kasım 2019 10:54

Yanında çalıştırdığı çocuğa saldıran kişi "İki tokat attım" dedi, tahliye oldu

Konya'da yanında çalıştırdığı çocuğa şiddet uygulayan tamir ustası Fatih S. "iki tokat attım" dedi, tahliye oldu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Konya'da yanında çalıştırdığı 16 yaşındaki M.A.'ya triger kayışı ile saldıran oto tamir ustası Fatih S.'nin (33), "çocuğa karşı eziyet ve kasten yaralama" suçlarından 19,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Fatih S., “Daha önce de malzemeleri kırdığı için bacaklarına iki tokat attım. Bunun dışında bir eylemim olmamıştır" dedi. Fatih S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, M.A. ise bu karar üzerine mahkeme salondan çıktı.

DHA'nın haberine göre, açık öğretim lisesi öğrencisi M.A., temmuz ayında Karatay Motorlu Sanayi Sitesi'nde oto tamir ustası Fatih S.'nin işyerinde çalışmaya başladı. M.A., 7 Temmuz günü iddiaya göre tamir aletlerinden birini yere düşürdü. Fatih S. de iddiaya göre, "Malzemeleri düşürüp konsantrasyonumu bozuyorsun, beni sinir ediyorsun" diyerek triger kayışı ile M.A.'ya saldırdı. Aldığı darbeler sonucu bacak ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan M.A., iş çıkışı kuzeninin yardımıyla eve gitti. Durumu fark eden ailesi polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikayetin ardından Fatih S. gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen Fatih S., çocuğun kendisine iftira attığını ileri sürdü. Fatih S., Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDI

Bunun üzerine ailenin avukatı, M.A.'nın uğradığı şiddet sonucu psikolojisinin bozulduğunu belirterek Cumhuriyet Başsavcılığına Fatih S.'nin serbest bırakılmasına itirazda bulundu. M.A.'nın yapılan sağlık kontrolünde aldığı darbeler sonucu bacak ve boynunda ciddi derecede doku zedelenmesi meydana geldiği saptandı. Ayrıca savcılık kararıyla M.A., psikiyatri heyetiyle görüştürüldü. M.A., tamir aletini düşürmesi sonucu, ustasının "Malzemeleri düşürüp konsantrasyonumu bozuyorsun, beni sinir ediyorsun" diyerek triger kayışı ile 30 veya 40 defa vücuduna vurduğunu söyledi. Gözünü kapattığında ustasını karşısında gördüğünü belirten M.A.'nın uyku problemi yaşadığı ve uyuduğu sırada da rüyasında "Usta vurma" diyerek ağladığı belirlendi. Bunun üzerine M.A., psikolojik tedaviye alındı.

Fatih S. de savcılık kararıyla dün yeniden gözaltına alınıp çıkarıldığı 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği tarafından "çocuğa karşı eziyet" suçundan tutuklandı.

İKİ TOKAT ATTIM

Fatih S.'nin Konya 5. Asliye Ceza Mahkemesinde "çocuğa karşı eziyet ve kasten yaralama" suçlarından 19,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Fatih S., M.A. ve ailesi ile taraf avukatları katıldı. Sanık Fatih S. (33) savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. M.A.'ya sadece iki tokat attığını ileri süren Fatih S., "Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben motor ustasıyım. Mağdur benim yanımda çırak olarak çalışıyordu. Olay öncesi sürekli malzemelerimizi kırıyordu. Bu nedenle kendisini uyardık. Ertesi gün babası işyerine geldi. 'Çocuğu biraz daha idare edin' dedi. Bir sonraki gün az kalsın liften araç düşürecekti. Bu nedenle daha önce de malzemeleri kırdığı için bacaklarına iki tokat attım. Bunun dışında bir eylemim olmamıştır. Kendisini trigier kayışı ile dövmedim. Başka suçlamaları kabul etmiyorum. Şikayetten vazgeçme olursa kabul ederim. Öncelikle beraatimi istiyorum" dedi.

ÇOCUK BİRÇOK KEZ ŞİDDET GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Duruşmada pedagog eşliğinde olayı anlatan M.A. ise Fatih S.'nin kendisine sürekli şiddet uyguladığını söyledi. M.A. savunmasında, Fatih S.'nin sebepsiz yere kendisine birçok kez şiddet uyguladığını anlattı: "Bir gün müşteri ile tartıştı. Ona sinirlerince bana 'yukarı çık' dedi. Daha sonra yanıma gelerek bana 'Sen işe yaramazsın, bana zarar veriyorsun, ben stres yapıyorum' diyerek tokat atıp triger kayışıyla bacaklarıma 30-40 kez vurdu"

"BANA BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ" DEMİŞ

Fatih S.'nin kendisini "Bunları kimseye anlatma" diye tehdit ederek işten kovduğunu söyleyen M.A., parasını da alamadan haksız yere işten çıkarıldığını anlattı. Durumu ailesine anlattığını söyleyen M.A. "Babam sanığı arayarak, 'Niye bu çocuğu bu kadar dövdün?' dedi. O da babama, 'Para verirken, yedirir içirirken iyiydi. Siz bana bir şey yapamazsınız. 3 avukat tutarım' dedi" diye konuştu.

Savunmaların ardından hakim kararını açıkladı. Mahkeme, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, tutuklu kaldığı süre ve delillerin büyük ölçüde toplanmış olması, karartılma ihtimali bulunmaması üzerine sanığın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi. M.A. ve ailesi karara tepki gösterdi.

Davanın bir sonraki duruşması ertelendi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Belit Onay’ın Hannover'de başkan seçilmesi: "İlk"lerin heyecanı ve abartılı misyonlar

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa