22 Kasım 2019 23:08

Erzurum'da kimyasal maddeden zehirlenen 17 kişi hastaneye kaldırıldı

Erzurum'da bir evde kimyasal madde içtiği iddia edilen genç ile bu kişiye müdahale sırasında maddeden etkilenen aile bireyleri ile birlikte 17 kişi hastaneye kaldırıldı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Erzurum'un Aziziye ilçesindeki bir evde kimyasal madde içtiği iddia edilen bir genç ile bu kişiye müdahale sırasında söz konusu maddeden etkilenen aile bireyleri ve sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 17 kişi hastaneye kaldırıldı.

AA'nın verdiği bilgiye göre, İ.A. (20) iddiaya göre ailesinin evde olmadığı sırada henüz tespit edilemeyen kimyasal bir maddeden içti. Eve gelen annesi G.A. ve babası İ.A. tarafından baygın halde bulunan gencin hastaneye kaldırılması için olay yerine sağlık ekipleri, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü görevlileri ile polis ekipleri çağrıldı. İ.A'nın yanı sıra bu gence müdahale sırasında söz konusu kimyasal maddeden etkilendikleri belirtilen annesi G.A. ve babası İ.A. ile doktor, hemşire, ambulans şoförü gibi sağlık çalışanlarının da aralarında yer aldığı bazı kişiler, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Bu kişilerden İ.A'nın sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay sebebiyle özel kıyafetli AFAD ekipleri ile polisler, İ.A'nın oturduğu 6 katlı binadaki yurttaşları tahliye edip incelemelerde bulundu.

ZEHİRLENEN 17 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, saat 14.00 sularında, Aziziye ilçesinde ikamet eden 20 yaşındaki İ.A'nın, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı intihar ettiğinin öğrenildiği belirtildi. İ.A'nın durumundan haberdar olunması üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık, polis ve AFAD ekiplerinin sevk edildiği aktarılan açıklamada, "Menşei henüz belirlenemeyen bir maddeden dolayı zehirlenen 3'ü sağlık çalışanı 17 kişi hastaneye kaldırıldı. İntihar eden İ.A. ve diğer kişiler, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştır. Yaralıların hastanedeki müdahaleleri devam etmektedir" ifadesi kullanıldı. Açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Ekiplerin bölgedeki tedbirlerinin sürdüğü kaydedildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Süper Lig'de ilk kadın kulüp başkanı Berna Gözbaşı oldu

SONRAKİ HABER

İspanya Komünist Partisi (Marksist-Leninist) 9. kongresini topladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa