22 Kasım 2019 21:40

CHP Milletvekili Ayhan Barut: Adana Havaalanı kapatılmamalı

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, sürekli kapatılacağı gündeme gelen Adana Havalaalanı ile ilgili kuşkuların giderilmesini, kamuoyuna net bir açıklama yapılmasını istedi.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut | Fotoğraf: Ayhan Barut

Paylaş

 CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Mersin sınırları içerisinde yapılacağı duyurulan Çukurova Bölgesel Havalimanı nedeniyle sürekli kapatılacağı gündeme gelen Adana Havalaalanı ile ilgili kuşkuların giderilmesini, kamuoyuna net bir açıklama yapılmasını istedi.

Adana’da eksikleri olmakla birlikte ihtiyacı karşılayan bir havaalanı oluğunu ifade eden Barut, “Adana'nın yeni bir havaalanına ihtiyacı yoktur. Adana Havalimanı, dünyanın en güvenli ve en rahat havaalanlarından biridir. Milyonlarca yolcunun kullandığı havaalanımız kapatılmamalıdır aksine genişletilip büyütülmeli, eksikleri giderilerek daha konforlu hale getirilmelidir" diye konuştu.

"YENİ HAVAALANI VERİMLİ TARIM ARAZİSİ ÜZERİNE YAPILMAK İSTENİYOR"

Mersin sınırlarına yapılacağı duyurulan ancak yapımı yılan hikayesine dönen bölgesel havaalanının Mersin’in sorununa da çare olmadığını ifade eden Barut, “Yeni havaalanı için yaklaşık 10 bin dekar birinci sınıf tarım alanı, turfanda ürünlerin yetiştiği, alüvüyel topraklar istimlak edilmiştir. Ayrıca etrafında oluşturulacak inşaat ve yapılaşma işleri nedeniyle çok miktarda tarım alanı yok edilecektir.  Söz konusu alan aynı zamanda göçmen kuşlarının da göç yolu üzerindedir” dedi. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Devletin hastanesi pamuk tozu soluyor!

SONRAKİ HABER

KESK Bursa Şubeler Platformu İstanbul mitingi için çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa