22 Kasım 2019 18:26

Metin Feyzioğlu’ndan Antalya Baro Başkanı Polat Balkan hakkında suç duyurusu

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’ın kendisi hakkında sarf ettiği "basit bir yalancısınız" paylaşımı üzerine "hakaret" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan’ın kendisi hakkında sarf ettiği "basit bir yalancısınız" paylaşımı üzerine "hakaret" iddiasıyla Balkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında "hakaret" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Gazete Duvar’dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre Feyzioğlu’nun şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada "hakaret" unsuru olarak Polat Balkan’ın sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterildi.

"BASİT BİR YALANCISINIZ"A SUÇ DUYURUSU

Polat Balkan, "Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediğim için genel kurula çağıran arkadaşlarımız aynı paydada nasıl buluşacaklar, bunlar Cumhuriyet Bayramı bildirisinde buluşamadılar… Şimdi nasıl olacak da TBB’yi yıkma noktasında buluşacaklar…’ Bu sözler TBB Başkanı Sayın Av. Metin Feyzioğlu’na ait. Sayın Feyzioğlu, basit bir yalancısınız. Çırpındıkça çamura bulanıyorsunuz. Fermanlı bir ölüm kuşu, satırı çalan cellat olmaya soyunmuş gibisiniz. Her ne olursa olsun, bu canlar bu yüreklerde olduğu sürece adalet, demokrasi ve hukuk mücadelesini sürdüreceğiz; size rağmen” paylaşımı yapmıştı.

BALKAN: HODRİ MEYDAN

TBB Başkanı Feyzioğlu’nun hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Balkan, “TBB Başkanı Sayın Feyzioğlu kendisine hakaret ettiğim iddiasıyla hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmaya ilişkin evrakları az önce tebliğ aldım. Bu yolla düşüncelerime ve kalemime kelepçe vurabileceğini sanıyorsa fena halde yanılıyor. Hodri meydan!” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Politics’ "Chronicle of a Death Foretold"

SONRAKİ HABER

Av. Heval Yıldız Karasu’ya saldırı davasında sanıklar tehdit etti, yine tutuklanmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa