21 Kasım 2019 16:42

Almanya Büyükelçisi Erdman: Avukatın tutuklanması anlaşılabilir değil

Almanya Büyükelçisi Martin Erdman, Ankara'daki büyükelçilik için görev yapan Türkiyeli avukatın tutuklanmasıyla ilgili "Bu tutuklama bizim için anlaşılabilir değil" dedi.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdman, Ankara'daki Almanya Büyükelçiliği için görev yapan Türkiyeli avukatın tutuklanmasına ilişkin, "Bu tutuklama bizim için anlaşılabilir değil. Bu nedenle isnat edilen suçların açıklığa kavuşturulması için yoğun girişimde bulunuyoruz" dedi.

Büyükelçi Martin Erdman, Ankara'daki Almanya Büyükelçiliği için görev yapan Türkiyeli avukatın tutuklanmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Erdman, hukuk danışmalarının, bulundukları ülkenin mevzuatına ilişkin konuları açıklığa kavuşturmak ve daha iyi değerlendirebilmek için önemli muhatapları olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Avukatlar ve diplomatik temsilcilikler arasındaki işbirliği tüm Avrupa'da, dış temsilciliklerin görevlerini Viyana Anlaşması'nın hükümlerine uyumlu şekilde yerine getirmelerini sağlayan, olağan bir uygulamadır. Hukuk danışmanımız Büyükelçiliğimize, uluslararası düzeyde olağan ve kanaatimizce yasak olmadığı tartışmasız olan bir destek sağlamıştır. Bu tür bir işbirliğinin engellenmeden mümkün olması gereklidir. Bu tutuklama bizim için anlaşılabilir değil. Bu nedenle isnat edilen suçların açıklığa kavuşturulması için yoğun girişimde bulunuyoruz ve bu konuyu Türkiye'ye karşı müteaddit defalar dile getirdik" (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Okul müdürü patron gibi konuştu: Ciro hedefimiz 2.5 milyon lirayı geçmek

SONRAKİ HABER

Bağdat'taki eylemler sırasında açılan ateş sonucu ölenlerin sayısı 16'ya yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa