20 Kasım 2019 12:13

HDP'liler İçişleri Bakanı Soylu'yu fotoğraflarla protesto etti

HDP'li vekiller Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda kendileriyle tokalaşmayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kayyum operasyonlarına dair fotoğraflarla protesto etti.

Fotoğraf: MA

Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, HDP’li üyelerle tokalaşmaması tartışması ile başlayan İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmeleri, HDP'lilerin protestosuna sahne oldu.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda devam eden İçişleri Bakanlığının 2020 yılı bütçe teklifi görüşmesi “tokalaşma” tartışması ile başladı. Görüşmelerin sürdüğü salona gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li komisyon üyeleri ile tokalaşmadı. Partililer bu duruma tepki gösterdi. AKP’li üyeler ise, Soylu geldiğinde ayağa kalmayan HDP’lileri nezaketsizlikle suçladı.

Bu tartışma ile başlayan komisyon görüşmeleri HDP’lilerin kayyum atamaları ve partiye dönük  baskılar ile partililere yönelik işkence uygulamalarına dönük protestosuna da sahne oldu. HDP’liler oturdukları sıralara kayyum atanan belediyelerin, Halfeti’de ve Şapatan’da gözaltına alındıkları sırada işkenceye maruz kalan yurttaşların ve partinin İstanbul İl Kongresi için bildiri dağıtan milletvekillerinin polis tarafından ablukaya alındıkları fotoğrafları dizdi. (MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eğitim Sen: Çocuklar ve hakları ciddi tehditlerle karşı karşıya

SONRAKİ HABER

Asgari ücretlinin sofrasından 5 kg et, 41 kg tavuk, 50 kg pirinç, 15 kg zeytin azaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa