19 Kasım 2019 22:49

Şişli’de "Krize, şiddete, eşitsizliğe karşı Ekmek ve Gül Forumu"

Şişli'de kadınlar, 24 Kasım'da "Krize, şiddete, eşitsizliğe karşı Ekmek ve Gül Forumu"nda bir araya gelecek.

Görsel: Ekmek ve Gül forumunun afişi

Paylaş

Şişli Ekmek ve Gül Grubu'nun çağrısıyla kadınlar, "Krize, şiddete, eşitsizliğe karşı Ekmek ve Gül Forumu"nda bir araya gelecek. Forum, 24 Kasım Pazar günü saat 16:00’da Nostalji Kitap Evi’nde gerçekleşecek.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Şişli Ekmek ve Gül Grubu'nun çağrıcısı olduğu "Krize, şiddete, eşitsizliğe karşı Ekmek ve Gül Forumu" düzenlenecek. 24 Kasım Pazar günü saat 16:00’da düzenlenecek olan forumda konuşmacıla, Ekmek ve Gül editörlerinden Sevda Karaca ve Fulya Alikoç olacak. 25 Kasım sinevizyonunun ardından "Kriz notları: Hayatlarımız ‘pamuk ipliğine’ nasıl bağlandı?" başlıklı sunum yapacak olan Sevda Karaca, kadınların hayatını pamuk ipliğine bağlayan politikaları, krizin kadınlara yansıması, kriz ve şiddet ilişkisini kadınların anlatımlarıyla örneklendirerek aktaracak.

Fulya Alikoç ise "Halklar ayakta, kadınlar en önde" başlıklı sunumuyla dünyanın dört bir yanında süren kadın mücadelelerini aktaracak, şiddete karşı kadınların deneyimlerini anlatacak.

Sunumların ardından katılımcı kadınlar hep birlikte şiddete karşı “Ne yapmalı?"yı tartışacak. (EKMEK VE GÜL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İBB’den üniversite öğrencilerine yıllık 3 bin 200 TL "Eğitim Yardımı"

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa