18 Kasım 2019 22:45

Engin Eroğlu'nun ölümünde otobüs sürücüsü kusurlu bulundu

Dersim’de otobüs çarpması sonucu yaşamını yitiren Engin Eroğlu’nun ölümünde otobüs şoförü yüzde 100 kusurlu bulundu.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Adli Tıp Kurumunun hazırladığı raporda, Engin Eroğlu’na çarparak ölümüne sebep olduğu belirtilen otobüs şoförü yüzde 100 kusurlu bulundu.

Dersim’in Ovacık ilçesi Yoncalı köyünde 15 Haziran'da hayvanlarını otlatırken kara yolunda bir otobüsün açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Çayı'na düşerek kaybolan ve 19 gün sonra yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucu cansız bedenine ulaşılan Engin Eroğlu için başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Başkanlığının talep üzerine hazırladığı raporda, otobüs sürücüsü E.S. yüzde 100 kusurlu bulundu.

Dersim Baro Başkanı Kenan Çetin, baro olarak yakından takip ettikleri Engin Eroğlu soruşturma dosyasına gelen Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Raporu’na göre otobüs şoförünün yüzde 100 kusurlu olarak değerlendirildiği bilgisini paylaştı.

TUTUKLAMA TALEP EDİLDİ

Çetin, Trafik İhtisas Dairesi’nin raporu ile birlikte Eroğlu’nun aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdiğinin bir kez daha kanıtlandığını belirterek, Ovacık Savcılığı’na olayın yaşandığı yerde keşif yapılması ve otobüs şoförünün tutuklanması talebini yinelediklerini ifade etti. (Dersim/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

ÇMO'dan Silahtarağa Arıtma Tesisi açıklaması: Olumsuz etkiler yaratacağı açıktır

SONRAKİ HABER

“En güçlüleri ama, ömür boyu savaşanlardır, onlarsız olmaz”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...