18 Kasım 2019 16:50

Otizmli öğrencilerin yuhalanmasıyla ilgili muhtar sessizliğini koruyor

Aksaray'da otizmli öğrencilerin yuhalanmasıyla ilgili velileri örgütlediği belirtilen muhtar, konuya ilişkin konuşmak istemediğini söyledi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Aksaray'da otizmli öğrencilerin yuhalandığı Mehmetçik İlkokulu'nda velileri örgütlediği iddia edilen ve Otizm Dayanışma Derneği tarafından hakkında 'hakaret' suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunulan Laleli Mahallesi Muhtarı Şükrü Genç sessizliğini koruyor.

MUHTAR GENÇ: KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Olayların ardından kendisine ulaşılamayan Laleli Mahallesi Muhtarı Şükrü Genç, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, konuşmak istemediğini söyledi. Genç, telefonda, “Yaklaşık 1 ay önce belediyedeki işimden yıllık izne ayrıldım. Birikmiş izinlerim var. Şu anda onları kullanıyorum. Hakkımdaki iddialar ile ilgili konuşmayacağım” dedi.

MAHALLELİ MUHTARI SAVUNDU

50 yıldır mahallede oturduğunu belirten Salih Başbuğ da muhtarın hakkındaki iddialar nedeniyle kimseyle görüşmediğini ifade ederek, “Yaklaşık 50 yıldır bu mahallede oturuyorum. Muhtarımızda öyle bir şey yok. Ona iftira atıyorlar. Ben okula gidip, görmedim. Muhtar dediğin biraz sert olur. Duruşu da sert biraz. Başka bir şeyi yok. Muhtar ile ilgili çıkan olaylar kesinlikle yalan” iddiasında bulundu.

Mahalle sakinlerinden Leman Elçin ise “Muhtarımızı kötülüyorlar. Muhtarın bir sıkıntısı yok. Özürlülerin annesi gelip, bizim muhtarı kötülüyor. Biz de özürlü olabiliriz” dedi.

Hasan Erdoğan da “Ben bu mahallede çalışıyorum. Annem de sosyal hizmetlerde çalışıyor. Mahalle muhtarını tanıyorum. Muhtarın kötü bir huyunu görmedim” şeklinde konuştu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Derik, Mazıdağ, Savur ve Suruç Belediyesi eş başkanlarının gözaltı süresi uzatıldı

SONRAKİ HABER

Milletvekilleri Sertel ve Çakırözer: Basın kartlarını basın meslek örgütleri vermeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...