18 Kasım 2019 15:09

Şule Çet davası sanığının ailesi gazetecileri hedef gösterdi

Şule Çet davası sanıklarından Çağatay Aksu'nun ailesi, hazırladığı broşür ile aralarında Muhabirimiz Burcu Yıldırım'ın da olduğu gazetecileri hedef gösterdi. 

Fotoğraf: MA

Paylaş

Şule Çet davasında yargılanan Çağatay Aksu’nun annesinin çocuklarını aklamak için hazırladığı 141 sayfalık broşürde avukatları ve aralarında Muhabirimiz Burcu Yıldırım'ın da olduğu gazetecileri hedef gösterdi. 

Üniversite Öğrencisi Şule Çet’in ölümüne neden olduğu iddiası ile yargılanan Çağatay Aksu’nun ailesi kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla haber yapan gazeteciler, konuyu takip eden kadın hakları savunucuları ve milletvekillerine dair bir rapor hazırladı.

Raporda, Avukatlar Umur Yıldırım, Ferhat Gebeş, Pelin Soylu ve Onur Tatar ile gazeteciler Fevzi Kızılkoyun, Erk Acarer, Ayşe Arman, İnci Hekimoğlu, Burcu Yıldırım, Alican Uludağ, Fatih Altaylı, Pınar Doğu, Işıl Özgentürk, Cengiz Semercioğlu, Nagehan Alçı, Ece Üner, Hatice Ekinci de hedef gösterildi.

Sanıkların ailelerinin hazırlattığı ve AKP’li milletvekillerine iletildiği iddia edilen raporun adı, “Şule Çet Davası Şule Çet Davasının Gerçek Olay Örgüsü Kamuoyu Nasıl Yanıltıldı? Resmi Belgelerle Dava Dosyasının Gerçekleri." (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır Emek ve Demokrasi Platformu: Toplu intihara hayır, toplu istifa istiyoruz

SONRAKİ HABER

İstanbul'da "Kadın Gazetecilerin Güvenliği" paneli yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa