15 Kasım 2019 11:45

Adana'da Evrensel gazetesiyle dayanışma etkinliği düzenlendi

Adana'da Evrensel gazetesinin 25'inci yılı sebebiyle düzenlenen etkinliğe çok sayıda sendika, kurum ve siyasi parti temsilcisi katıldı.

Evrensel Muhabiri Volkan Pekal | Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Adana'da Evrensel gazetesinin 25'inci yılı etkinliğinde sendikalar, demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve emekçiler dayanışma için bir araya geldi. Oyuncu Müfit Can Saçıntı'nın Müzisyen Ateş Arya ile birlikte sergilediği "İtiraz ediyorum" adlı oyunu ilgi ile izlendi. Etkinliğe Meclis çalışmaları nedeniyle katılamayan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ve CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut dayanışma mesajı gönderdi.

"İKTİDARIN MEDYADAN BEKLENTİSİ EMEĞİN DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİ"

Etkinlikte konuşan Evrensel Muhabiri Volkan Pekal, Evrensel gazetesinin yazar-okuyucu ayırımını ortadan kaldırmaya çalışan, haberin hayatın gündelik ilişkilerinin içinde saklı olduğunu bilen, bunun için işçi ve emekçilerden gelen haber ve mektuplara özel bir önem veren bir gazete olduğunu belirterek "Bunun için Evrensel yalnızca bir gazete değil emekçilerin, kadınların, Kürtlerin, Alevilerin, ezilen herkesin sesi olmaya çalışmaktadır. İşte bu nedenle Evrensel’e yapılan saldırılara, burada olduğu gibi dayanışma ile cevap veriyoruz" dedi.

Siyasi iktidarın yandaş basından beklentisinin emeğin ve gazeteciliğin değersizleştirilmesi olduğunu ifade eden Pekal, "Bugün Evrensel gazetesine sahip çıkmanın yolu daha fazla işçi ve emekçiye gazeteyi ulaştırmaktır. Evrensel’e yazılan her mektup, her okurun aynı zamanda birer doğal muhabir olması, bayiden alınan her bir gazete ve internette abone olunan her e-gazete bu kuşatmaya karşı verilen somut bir yanıt olacaktır. Bir yanda iktidarın sunduğu sınırsız teşviklerle bir yalan makinesine dönen gazetelerin temsil ettiği çürüme, bunun karşısında ise sömürüsüz ve özgür bir dünyaya olan özlem. Bütün emekçileri özlemlerine, seslerine, Evrensel'e sahip çıkmaya çağırıyoruz" dedi.

(Adana/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP'li belediye başkanından Trabzonlu kadına: Sizi biz Müslüman yaptık

SONRAKİ HABER

Gülten Kaya: Ahmet Kaya’nın hatırasını talan etmelerine seyirci kalamazdık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa