13 Kasım 2019 16:29

Hatay'da cinsel istismar faili yine tutuklanmadı

Hatay'da 2 torununa cinsel istismarda bulunan C.Ö.'nün yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme failin tutuksuz yargılanması yönünde karar verdi. 

Fotoğraf: MA

Paylaş

Hatay’ın Arsuz ilçesinde yaşayan 14 ve 15 yaşlarındaki iki torununa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan dede C.Ö. (74) hakkında dava açılan davanın ilk duruşması görüldü. İskenderun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya “Çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuksuz yargılanan fail C.Ö., mağdurlar ve her iki tarafın avukatları katıldı. 

Basına kapalı ve gizli yapılan duruşmada sanık, üzerine atılı suçlamayı reddederek, "Aramızda husumet var. Çocukların annesi bunu uyduruyor" diye kendini savundu.  

DURUŞMA ERTELENDİ 

Mağdurlar ve müştekiler ise sanıktan şikayetçi olarak en ağır cezayı almasını istedi. Mahkeme heyeti dosyadaki eksiklerin giderilmesi için bir sonraki duruşmayı 16 Aralık tarihine erteledi.

OKULDAKİ FARKINDALIK ATÖLYESİNDE AÇIĞA ÇIKTI

Duruşma sonrası adliye önünde İskenderun Kadın Platformu adına açıklama yapan avukat Mehtap Sert, sanığın tutuklanmadığına dikkat çekti. Yaşanan istismarın Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği farkındalık eğitimi sırasında ortaya çıktığını hatırlatan Sert, "Olayın ortaya çıkmasını sağlayan ve savcılığa suç duyurusunda bulunan öğretmenler tanık olarak dinlendi. Sanık suçlamayı kabul etmedi. Sanık, 'aramızda husumet var. Çocukların annesi bunu uyduruyor' dedi. Ancak husumete dair somut  hiç bir olay gösteremedi. Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Davanın takipçisi olacağız" dedi. (Hatay/MA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

BES İzmir Şubesi: SGK’nın hukuksuz açığa alma işlemi yargıdan döndü

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa