11 Kasım 2019 12:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan fidan kampanyasında Gezi eylemlerini hedef aldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, fidan ekme töreninde Gezi eylemlerini hedef aldı: Nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar?

Fotoğraf:Murat Çetinmühürdar/AA

Paylaş

'Milli Ağaçlandırma Günü' dolayısıyla düzenlenen fidan ekme törenine katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerini eleştirerek, "Geçmişte birileri ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. Biz burada ağaçlandırma yapıyoruz, nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar?" dedi ve ekledi: "Bu PKK denilen bölücü terör örgütü biz yaktık dediler, onlar yaktılar biz diktik. Onlar sakalımızı tıraş ettiler bilin ki tıraş edilen sakal daha gür biter. Ama biz onların kollarını kesiyoruz o yerine gelmez."

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına katıldı. Ağaç dikme etkinliğinin açılışını yapan Erdoğan, “Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır” dedi.

Fidan dikme töreninde konuşmasının ağırlıklı bölümünü muhalefet partileri ve belediyelerinin eleştirisine ayıran Erdoğan şunları söyledi:

“Rekorumuz bugün Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından Çorum’dan takip edilecek ve kayıtlara geçirilecektir. Bundan sonra her yıl milletimiz takvimler 11 Kasım’ı saatler de 11.11’i gösterdiğinden fidan dikmek üzere belirlenen alanlarda olacaktır.

“NEREDE AĞAÇ DİYE ORTALIĞI KARIŞTIRANLAR?”

Geçmişte birileri (Gezi Parkı eylemleri) ağaç bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye kalkmıştı. Haftalarca sokakları ateşe vermişlerdi. Biz burada ağaçlandırma yapıyoruz nerede o ağaç diyerek ortalığı karıştıranlar? Hiçbiri ortada yok dikili ağaçları yok. Bunların derdi ağaç dikmek değil Türkiye’yi çıra gibi yakmaktı. Bodrum’da Marmaris’te ormanlık alanları nasıl yaktıklarını izledik değil mi? Bu PKK denilen bölücü terör örgütü biz yaktık dediler onlar yaktılar biz diktik.

Onlar sakalımızı tıraş ettiler bilin ki tıraş edilen sakal daha gür biter. Ama biz onların kollarını kesiyoruz o yerine gelmez.

TEMEL ATMAMA TÖRENİ

Birileri (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) bir önceki dönemde hazırlıkları tamamlanan ileri biyolojik arıtma tesisi yatırımı için ‘temel atmama töreni’ yapıyor. Karakterlerine uygun şekilde temel atmama töreni düzenlemişler. Ülkeye hizmet bunların bünyesine ağır gelir. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

PTT'de "seferberlik" adı altında sömürü: Sefalet ücretiyle "gönüllü mesai" şartı

SONRAKİ HABER

Sivas'ta iskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa